تلویزیون قابل لیس زدن نیز ساخته شد…!

آیا تا به حال شده فکر کنید، چطور میشد که با تکنولوژی های روز، بتوان تصویری را که بر روی تلویزیون میبینم بو بکشیم؟ مثلا زمانی که برنامه ای مستند درباره گل ها میبینیم، چقدر خوب میشد که بتوانیم بوی این گل ها را نیز احساس کنیم. خوب، هنوز زمان آن نرسیده است. اما اگر گه گاهی فکر لیس زدن و چشیدن تصویری که میبینید به ذهنتان خطور کرده، خبر جالبی برای شما داریم.

تلویزیون قابل لیس زدن نیز ساخته شد...!

به گزارش رویترز پروفسور هومی میاشیتا (Homei Miyashita) از دانشگاه میجی ژاپن دستگاه عجیبی به نام Taste the TV یا به اختصار TTTV معرفی کرده است که به شما اجازه میدهد با لیس زدن صفحه نمایش مزه چیزی که بر روی تصویر قرار دارد را بچشید. این دستگاه نمونه، با استفاده از نوعی اسپری که به 10 مخزن حامل مزه متصل شده است، مزه مورد نظر را تولید می کند و آن را بر روی یک کاور فیلم بر روی صفحه نمایش میپاشد که به هر مزه این فیلم تعویض می شود، پس لازم نیست نگران مسائل بهداشتی باشید.

تلویزیون قابل لیس زدن نیز ساخته شد...!

این دستگاه مدت زیادی است که در دست طراحی است و به گفته میاشیتا اولین بار این تلویزیون به عنوان یک نمونه مفهومی با نام “ترکیب کننده مزه” در بهار 2020 معرفی شد و اولین نمونه از این تلویزیون در ماه اکتبر سال جاری آماده رونمایی شد. شاید کمی حال بهم زدنی باشد و یا دیگران وقتی شما را در حال لیس زدن تلویزویون ببینند، چپ چپ نگاهتان کنند. اما به گفته طراح این دستگاه قرار نیست که این تلویزیون به طور عمومی در همه جا استفاده شوند و بهره وری همگانی داشته باشد. او برای مثال به تلویزیون های سه بعدی اشاره کرد. هدف اصلی طراحی این دستگاه آشپزان و رستوران ها و آشپزخانه ها می باشد. میاشیتا ارزو دارد تا روزی بتوان مزه ها را همانند فیلم و موسیقی دانلود کرد تا بتوانیم مزه غذاهایی که در دیگر نقاط جهان پخته می شوند بچشیم.

مایکروسافت و برنامه واحد Outlook
بیشتر

تلویزیون قابل لیس زدن نیز ساخته شد...!

نکته جالب اینکه این تلویزیون کاربردی تر از چیزی است که فکر می کنید. به گفته پروفسور ساخت یک نمونه فقط یک سال طول کشید و با هزینه ارسال میتواند چیزی بالغ بر 875 دلار قیمت داشته باشد که قیمت بالایی نیست. شاید برای گذاشتن در وسط اتاق خواب دستگاه مناسبی نباشد، اما بدون شک در صنعت آشپزی و برای آشپزان مناسب خواهد بود. ویدئوی تبلیغاتی که از این محصول منتشر شده نیز بیانگر این موضوع است. این تلویزیون قابلیت های جانبی مثل بازی و سرگرمی، ارائه منو، پخش موسیقی و قابلیت های این چنینی دارد تا افراد منتظر در رستوران ها را سرگرم نگه دارد.

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

آداپتور mClassic شرکت مارسیل گجتی برای بهبود کیفیت بازی های کنسول

خواندن مطلب بعدی ←

موس جدید شرکت XPG با یک ترابایت حافظه SSD پرسرعت معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *