• 31 اردیبهشت 1403
Microsoft buys Activision Blizzard 1280x720 1 - مایکروسافت در صدد خرید اکتیویژن بلیزارد به مبلغ 70 میلیارد دلار
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر گمان میکردید که مایکروسافت با پرداخت 7.5 میلیارد دلار در سال گذشته، برای اکتساب استودیوی ZeniMax Media دیگر پرداخت مبالغ هنگفت را کنار گذاشته سخت در اشتباه هستید. روز گذشته این غول بی شاخ و دم صنعت، اعلام کرد که قصد خرید استودیوی اکنیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) را با قیمت سرسام آور 68.7 میلیارد دلار دارد. با این اکتساب بسیاری از باری های معروف همانند Call of Duty, World of Warcraft و یا حتی  Candy Crush نیز به مجموعه عظیم بازی های مایکروسافت می پیوندد.

به گفته مایکروسافت این اکتساب فقط به دلیل بزرگتر کردن کتابخانه بی پایان بازی های کامپیوتری این کمپانی نیست. بلکه هدف آن شتاب دادن به تجارت بازی های کامپیوتری مایکروسافت در زمینه موبایل، کامپیوتر های شخصی، کنسول ها و کلاود می باشد و زمینه گسترش فعالیت در متاورس را برای این کمپانی فراهم می آورد. اما تاثیر چشم گیری که این اکتساب بر روی گیمینگ و دنیای بازی های کامپیوتری دارد، توجه ما را بیشتر به خود جلب کرده است. به طور مثال مایکروسافت اعلام کرد که بازی های اکتیویژن به زودی به Xbox Game Pass اضافه خواهند شد. با اینکه اطلاعات بیشتری در اینباره داده نشده است، اما سوال اینجاست که آیا بازی هایی مثل World of Warcraft را در این Game Pass خواهیم دید؟ و آیا بازیکنان همچنان نیاز به پرداخت حق عضویت برای اجرای این بازی خواهند داشت یا خیر؟

با این حال این اتفاق موفقیت بزرگی برای مایکروسافت تلقی می شود. در سال های گذشته اکنیویژن اقدام به خرید استودیوهای گیمینگ متعددی کرده است و حالا تمام این استودیو ها به زیر چتر مایکروسافت میپیوندند. استودیو هایی از جمله Infinity Ward, Toys for Bob, Treyarch, Raven Software, Beenox, High Moon Studios, و Radical Entertainment پس بدون شک مایکروسافت موفق به اکتساب بسیاری از سری بازی های معروف دنیا خواهد شد که بسیاری از آن ها را در لیست بازی های Xbox Game Pass خواهیم دید.

تولید لوازم جانبی مایکروسافت متوقف خواهد شد
> > >

Xbox Gaming Leadership team - مایکروسافت در صدد خرید اکتیویژن بلیزارد به مبلغ 70 میلیارد دلار

در حال حاضر مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد به فعالیت مستقل خود ادامه خواهند داد تا این معامله توسط قانون گذاران بررسی شود. در حال حاضر بابی کوتیک (Bobby Kotick) مدیر عامل اکتیویژن می باشد، اما بعد از این معامله فیل اسپنر (Phil Spencer) مدیرعال مایکروسافت گیمینگ جای او را خواهد گرفت. این درحالی است که در تصویری که از مدیران تیم مایکروسافت گیمینگ توسط Xbox Wire منتشر شده است، تصویری از بابی کوتیک دیده نمی شود پس مشخص نیست که آیا وی به این تیم خواهد پیوست یا خیر.

اما قبل از اینکه از تلفیق اکتیویژن و مایکروسافت بیشتر صحبت کنیم، این اکتساب هم باید توسط سرمایه داران اکتیویژن بلیزارد تایید شود و هم توسط قانون گذاران و باید دید طی ماه های آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، مایکروسافت تا سال مالی 2023 این معامله را قطعی خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *