1615655591 xiaomi logo reuters 021220 - لغو محدودیت های پنتاگون، علیه شیائومی، توسط یک قاضی فدرال ایالات متحده امریکا
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یک قاضی فدرال وزارت دفاع آمریکا را از ایجاد محدودیت در تولید گوشی های هوشمند چینی شیائومی که قرار است از هفته آینده اجرایی شود، منع کرده است.

درست قبل از آنکه رئیس جمهور سابق ترامپ در ژانویه از سمت خود برود، وزارت دفاع شیائومی را به عنوان “یک شرکت نظامی کمونیست چینی” (CCMC) تعیین کرد و این موضوع را منوط به دستور اجرایی ترامپ مبنی بر منع سرمایه گذاری ایالات متحده در چنین شرکت هایی کرد. اما اواخر روز جمعه، قاضی منطقه ایالات متحده رودولف کانتراس با صدور دستور مقدماتی از “صدمه جبران ناپذیر” به شیائومی جلوگیری کرد و گفت این تعیین “خودسرانه و دمدمی مزاج” است.

شیائومی گفت که در پرونده های قضایی، در صورت اعمال محدودیت ها، “صدمه شدید و جبران ناپذیری” به تجارت و شهرت آن وارد خواهد شد و ادامه داده است که “مطابق با قوانین و مقررات مربوط به حوزه های قضایی که در آن تجارت خود را انجام می دهد” عمل می کند. سخنگوی یک شرکت در ژانویه به The Verge گفت که شیائومی “متعلق به ارتش چین نیست، تحت کنترل یا وابسته نیست و” یک شرکت نظامی کمونیست چین “نیست.”

در حکم جمعه خود، کنتراس استدلال دولت ترامپ مبنی بر اینکه “شرکت های غیرنظامی چینی” مانند شیائومی به دولت چین اجازه می دهند “مستقیماً وطن ایالات متحده را تهدید کند” را زیر سوال برد.

قاضی نوشت: “دادگاه تا حدی تردید دارد که منافع جدی امنیت ملی در اینجا دخیل است.”

شیائومی در بیانیه ای اعلام کرد که همچنان درخواست دارد که برای همیشه از فهرست CCMC حذف شود.

تکنولوژی هایپرشارژ شیائومی تا سال 2022 عرضه نخواهد شد
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *