• 6 اردیبهشت 1403
صفحه نمایش Ergo DualUp ال جی بلاخره عرضه شد
زمان مطالعه: 3 دقیقه

ال جی (LG) مانیتور مرتفع مخصوص کار و طراحی خود را که مدتی پیش معرفی کرده بود، عرضه کرد.

وقتی مردم صحبت از خرید مانیتور های بزرگتر برای افزایش بهره وری می کنند، معمولا منظورشان صفحه نمایش های 24 اینچی فوق عریض است که ممکن است خمیده نیز باشند.

داشتن فضای صفحه بیشتر، حتی به ازای استفاده از دو صفحه نمایش ، یکی از راه های افزایش بهره وری است. البته این موضوع مانع این نمیشود که صفحه نمایش ها چه اشکالی باید داشته باشند، و افراد تا به حال فقط پیرو یک سری استاندارد های تایین شده توسط صنایع هستند.

در این بین شرکت LG با فکری متفاوت سال گذشته از یک صفحه نمایش عجیب پرده برداری کرد که به نسبت صفحه نمایش های فوق عریض، برای افزایش بهره وری منطقی تر به نظر می رسد. حال این مانیتور ها برای خرید در دسترس هستند.

2022 06 06 19 12 03 LG 28 inch 16 18 DualUp Monitor with Ergo Stand and USB Type C™ 28MQ780 B   LG - صفحه نمایش Ergo DualUp ال جی بلاخره عرضه شد

برخی مصرف کنندگان شاید خیلی جوان باشند تا به یاد بیاورند، اولین مانیتور های کامپیوتر شبیه به جعبه بودند. نه تنها تکنولوژی های آن روز فضای زیادی برای سخت افزار های CRT نیاز داشتند، بلکه کامپیوتر ها بیشتر برای کار طراحی شده بودند تا سرگرمی.

اما بر خلاف این موضوع، این روز ها صفحه نمایش ها بر پایه ابعاد تصویر ویدئو ها طراحی شده اند، که در نتیجه بیشتر مواقع عریض هستند تا بلند. برخی نیز ابعاد تصویر افراطی 21:9 نیز پیش رفته اند.

2022 06 06 19 12 21 mnt dualup ergo 28mq780 07 2 3 designer desktop.jpg 1600×800 Opera - صفحه نمایش Ergo DualUp ال جی بلاخره عرضه شد

اما وقتی به آن فکر کنید متوجه می شوید که بسیاری از کارهایی که ما با کامپیوتر انجام میدهیم بیشتر به فضای عمودی نیاز دارد تا افقی. مثل اسناد و یا صفحات وب. با اینکه صفحات عریض تر به ما امکان می دهند، پنجره های متعددی را به طور همزمان باز کنیم،اما میزان محتویاتی که بر روی صفحه می توانیم مشاهده کنیم، به لطف محدویت های بالا و پایین صفحه به همان شکل قبل باقی می ماند.

مانیتور گیمینگ MSI با تکنولوژی کوانتوم دات
> > >

به همین خاطر، مانیتور ارگونومیک ال جی سعی دارد با افزایش فضای عمودی، قدم در مسیر کامپیوتر های قدیمی بردارد.

این مانیتور در ماه دسامبر 2021 معرفی شد و یک صفحه نمایش 27.6 اینچی با نام LG Ergo DualUp می باشد، که برابر دو مانیتور نصب شده بر روی یک دیگر است، و یک ابعاد تصویر 16:18 را تشکیل می دهد.

رزولوشن این صفحه نمایش 2560 در 1880 است که برابر دو صفحه نمایش با رزولوشن 2560 در 1440 می باشد و در عین حال کمتر بر روی میز کار شما جا اشغال می کند. این ابعاد تصویر شاید برای صفحات گسترده مناسب نباشد، ولی برای نرم افزار هایی مثل ویرایشگر ویدئو که ابزار آن معمولا در پایین صفحه جمع شده اند بسیار کاراست.

2022 06 06 19 13 20 LG 28 inch 16 18 DualUp Monitor with Ergo Stand and USB Type C™ 28MQ780 B   LG - صفحه نمایش Ergo DualUp ال جی بلاخره عرضه شد

LG ادعا دارد که این صفحه نمایش ها طراحی ارگونومیک دارند و از استاندارد Ergo کمپانی بهره می برند. این طراحی شامل یک گیره سری C می شود که توسط آن میتوان صفحه نمایش را بر روی میز نصب کرد و با استفاده از آن می توان ارتفاع، چرخش و شیب صفحه نمایش را تنظیم کرد. پس اگر یک صفحه نمایش عریض را ترجیح می دهید می توانید آن را به صورت افقی بچرخانید.

این مانیتور ها مجموعه از درگاه های استاندارد مدرن را داراست. همانند دو درگاه HDMIT یک درگاه USB-C که قابلیت شارژ دهی 90 وات داشته و میتواند یک لپتاپ را با استفاده از آن شارژ کرد.

کمی عجیب است که بیشتر از نیم سال طول کشید تا ال جی این مانیتور مخصوص کار و طراحی را عرضه کند ولی با این حال Ergo DualUp بلاخره عرضه شد و با قیمت 700 دلار قابل سفارش است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *