1627667918 header megapack resize md - مگاپک تسلا 13 تنی در محل ذخیره سازی باتری استرالیا شعله ور شد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گفته مقامات آتش نشانی، یک تسلا مگاپاک 13 تنی روز جمعه در محل Victorian Big Battery، یک مرکز ذخیره سازی باتری 300 مگاوات / 450 مگاوات ساعت در جنوب شرقی استرالیا در حین آزمایش اولیه در ساعت 10 – 10.15 صبح به وقت محلی آتش گرفت.

یک تیم آتش نشانی متخصص به محل در جیلونگ، ویکتوریا اعزام شدند و پس از آتش سوزی در داخل یک مخزن باتری تسلا مگاپک، محل تخلیه شد. خوشبختانه این حادثه هیچ مصدومی نداشت.

آتش سوزی در هنگام آزمایش اولیه پروژه انرژی باتری بزرگ ویکتوریا، که توسط Neoen، یک شرکت فرانسوی که تسلا را برای ساخت و نگهداری سیستم Megapack استخدام کرده بود، اداره می شود، رخ داد.

Neoen و Tesla برای کنترل این مشکل با پرسنل اورژانس همکاری نزدیک داشتند، و خدمه به سرعت در حال اطفای حریق و جلوگیری از سرایت آن به سایر باتری های اطراف بودند.

یان Beswicke، کنترل کننده حوادث CFA و دستیار سرپرست سازمان آتش نشانی منطقه 7، در بیانیه CFA گفت:

 “برای شروع یک بسته باتری در آتش بود، اما به بسته دوم گسترش یافت که بسیار نزدیک به آن بود.” برنامه این است که ما آن را از بیرون خنک نگه داریم و از انتشار بیشتر آتش محافظت کنیم تا مشکلی برای هیچ یک از اجزای دیگر نیروگاه ایجاد نکند. “
به گفته آتش نشانی ویکتوریا، آتش نشانان از یک دستگاه hazmat که برای نشت مواد شیمیایی خطرناک و همچنین هواپیماهای بدون سرنشین تخصصی برای نظارت بر جو کاربرد، استفاده کردند.
روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد گزارش داد که در نتیجه آتش سوزی هشدار دود خطرناکی در مناطق اطراف بتسفورد، بل پست هیل، بانک های اطراف و مورابول صادر شده است و به ساکنان توصیه شده است که در خانه بمانند، پنجره های خود را بپوشانند و حیوانات خانگی را داخل منازل نگه دارند.سایت از شبکه برق جدا شده است، بنابراین تأثیری در منبع برق منطقه خود نخواهد داشت. و علت آن هنوز مشخص نشده است.
مصاحبه ایلان ماسک با TED، به صورت کامل، همراه زیرنویس فارسی
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *