• 31 اردیبهشت 1403
1627292101 windows 11 windows 1280x720 1 - مراقب فایل های نصب ویندوز 11 تقلبی با بدافزار ها باشید
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ویندوز 11 مدتی است که معرفی شده است و با اینکه تغییرات اساسی نسبت به ویندوز 10 نداشته ، اما طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. در این بین مایکروسافت اعلام کرده است که عرضه عمومی ویندوز 11 تا اوایل سال 2022 به طول خواهد انجامید. این به این معنی است که در حال حاضر برخی دستگاه ها به طور پیش فرض از آن استفاده خواهند کرد، و تعداد محدودی به نسخه های ازمایش آن دسترسی خواهند داشت.

این موضوع باعث شده است تا افراد خاصی که برای استفاده از  ویندوز 11 هیجان زده  هستند اقدام به نصب ویندوز 11 از مسیر های غیر رسمی کنند. طبیعتا یکی از این مسیر ها استفاده از نسخه “کرک” شده ویندوز است.  مثل همیشه این اشتیاق کاربران منجر به سوء استفاده برخی دیگر شده است.

شرکت کسپراسکای که به تولید ویروس کش و سیستم های امنیتی مشهور است، اعلام کرده است که برخی از فایل های نصب  ویندوز 11 غیر رسمی نه تنها بر روی سیستم ویندوز نصب نمیکنند، بلکه با گرفتن مجوز ادمین از کاربر اقدام به  دانلود و نصب نرم افزار های رخنه امنیتی متعدد می کنند. این برنامه ها شامل تروجان ها بد افزار ها و دیگر ویروس ها می شود. به گفته این تیم، آنتی ویروس های کسپراسکای بسیاری از این اقدامات رو متوقف کرده است.

حال سوال اینجاست، با در نظر گرفتن این موضوع که ویندوز 11 در حال حاضر در مرحله آزمایشی است، آیا در ریسک گذاشتن سیستم برای آزمایش ویندوزی که ممکن است  تا عرضه دچار دگرگونی های متعدد شود، ارزشش را دارد یا خیر؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *