1620365465 google authenticator app 1 1280x720 1 - گوگل به زودی تایید هویت دو مرحله ای را به صورت پیش فرض فعال خواهد کرد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
گوگل برای محافظت از کاربرانی که برای امنیت فقط به یک رمز عبور بسنده می کنند، به زودی تایید هویت دو مرحله ای را به صورت پیش فرض فعال خواهد  کرد.

در حال حاضر تایید هویت دو مرحله یا 2FA برای کاربران یک تنظیم اختیاری است، اما استفاده از آن توسط کمپانی ها شدیدا توصیه می شود. این سیستم همانطور که از نامش پیداست با اضافه کردن یک لایه امنیتی در کنار روز عبور کار می کند که معمولا چند روش پیاده سازی دارد. یکی از آنها ارسال یک کد امنیتی به گوشی کاربر از طریق پیامک است. راهی دیگر نصب یک نرم افزار تایید هویت است که به صورت متناوب یک کد امنیتی 6 رقمی تولید می کند که کاربر مدت محدودی برای وارد کردن این کد فرصت دارد و بعد از مدت کوتاهی کد عوض خواهد شد. روشی دیگر که گوگل نیز به تازگی آن را راه اندازی کرده است، تایید هویت از طریق ارسال یک لینک به گوشی همراه است تا ورود از طریق دستگاه های دیگر تایید شود.

البته تمام این گذینه ها اگر فعال نباشند دردی را دوا نمیکنند. حتی اگر کاربران مطمئن نباشند که رمز عبور آنها به اندازه کافی قوی است، احتمال اینکه از وجود این قابلیت اطلاع نداشته باشند زیاد است به همین دلیل Mark Risher مدیر اداره محصولات و هویت و امنیت کاربر گوگل، اعلام کرد که بزودی 2FA برای حساب های کاربری که به طور مناسب پیکر بندی شده باشند به صورت پیش فرض فعال خواهد شد.

برای بررسی اینکه آیا دستگاه شما آماده است، میتوانید به صفحه Security Checkup گوگل مراجعه کنید. سر زدن متداوم به این صفحه اصولا ایده خوبی است. گوگل از این صفحه برای بررسی رمز های عبوری که احتمالا دچار اختلال شده اند استفاده میکند و میتوان دسترسی به حساب های کاربری و دیگر دستگاه ها را از این صفحه مدیریت کرد.

صفحه نتایج گوگل اطلاعات نامطمئن را مشخص می کند
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *