1617181701 google maps main 1280x720 1 - رونمایی از بروزرسانی های جدید Google Maps توسط گوگل
زمان مطالعه: 2 دقیقه
امروز گوگل از تمامی بروز رسانی های Google Maps که در سال 2021 عرضه خواهند شد رونمایی کرد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، یکی از این بروز رسانی ها مربوط به قابلیت Live View نقشه های گوگل می شود. مدت زیادی است که افراد میتوانند از این قابلیت استفاده کنند. اما به زودی گوگل این قابلیت را برای داخل ساختمان ها نیز میسر می کند، تا کاربران را به صورت قدم به قدم به سمت مسیرشان راهنمایی کنند. Indoor Live View در ساختمان های بزرگ مثل فروشگاه ها، فرودگاه ها و مراکزخرید بزرگ و یا مترو ها قابل استفاده خواهد بود.  البته این امکان ابتدا به صورت محدود برای گوشی های آندروید و iOS و در برخی فروشگاه ها و مراکز خرید از پیش تعیین شده در برخی شهر های امریکا، مثل سیاتل، شیکاگو و سان فرانسیسکو قابل استفاده است، ولی در ماه های آینده به فرودگاه ها و مراکز بزرگ شهر هایی مثل توکیو و زوریخ نیز راه پیدا خواهد کرد و به مرور زمان برای دیگر شهر ها و کشور ها قابل استفاده خواهد بود.
1617181714 google maps indoor live view - رونمایی از بروزرسانی های جدید Google Maps توسط گوگل
یکی دیگر از بروز رسانی های جالب Google Maps قابلیت جدید کیفیت آب و هواست. این امکان اطلاعاتی از وضعیت آب و هوا و میزان کیفیت هوای مقصد در اختیار کاربر می گذارد. این قابلیت با همکاری و اشتراک گذاری اطلاعات ثبت شده در مراکز مربوط به مانیتورینگ وضعیت آب و هوا و میزان آلودگی اتمسفر فعالیت خواهد کرد. این بروز رسانی برای کشور های استرالیا، هند و آمریکا طی چند ماه آینده عرضه خواهد شد.

اولین گوشی Google Pixel Fold آماده رونمایی در سال جاری
> > >

در کنار این بروز رسانی ها، گوگل گذینه ای جدید به الگوریتم های مسیریابی Google Maps اضافه خواهد کرد. این الگوریتم مسیر هایی را برای کاربران پیدا میکند که کمترین میزان سوخت را برای رسیدن به مقصد مصرف میکنند . به گفته گوگل این قابلیت با در نظر گرفتن میزان ترافیک، تراکنش رفت و آمد، و همچنین محاسبه شیب جاده ها، مسیر های eco-friendly یا دوست دار محیط زیست را به مسافر پیشنهاد خواهد کرد. از طرفی گوگل گذینه دیگری نیز به این قابلیت خواهد افزود، که به راننده اطلاع می دهد که آیا خودرو آنها در مناطق طرح ترافیک حق عبور و مرور دارد یا خیر، و یا بسته به نوع خودرویشان، امکان عبور مرور از کدام مسیر ها را دارند. این امکانات طی ماه ژوئن سال جاری، برای سیستم عامل های iOS و آندروید در کشور های هلند، انگلستان، فرانسه و اسپانیا عرضه خواهد شد.
1617181788 google maps ecofriendly - رونمایی از بروزرسانی های جدید Google Maps توسط گوگل
در نهایت گوگل یک امکان جدید دیگر نیز به Google Maps اضافه خواهد کرد. گذینه Trip Options به زودی مسیر هایی که بیشتر توسط دیگر کاربران پیمایش شده نمایش می دهد، و در کنار آن مسیر هایی که کاربر قبلا بیشتر از آنها استفاده کرده است، نیز اطلاع رسانی میکند. علاوه بر آن تمام گذینه های حمل نقل عمومی موجود برای یک مقصد، و اطلاعات مسیر آنها از جمله eco-friendly بودن آن در Trip Options موجود خواهد بود.

همانطور که گفته شد، تمامی این قابلیت ها به صورت محدود در برخی شهر ها و کشور های دنیا عرضه خواهد شد و سپس به مرور زمان برای مناطق دیگر نیز قابل استفاده خواهد بود.

رویداد Google I/o 2022 برگزار شد + ویدئوی کامل با زیر نویس فارسی
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *