خروج دامنه های گوگل از بتا پس از گذشت 7 سال
زمان مطالعه: 2 دقیقه

پس از گذراندن 7 سال در نسخه بتا دامنه های گوگل (Google Domain) گستره کاری خود را به 26 کشور دیگر گسترش می دهد. کشور های اعلام شده توسط گوگل شامل ،استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مالزی، مکزیکو، هلند، نیوزیلند، فیلیپین، لهستان، سنگاپور، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوند، سویس، تایلند، ترکیه، انگلستان، ایالات متحده و ویتنام می شود.

گوگل در اینباره اعلام کرد، هدف راه اندازی این دامنه ها دسترسی آسان، تنظیم و مدیریت وبسایت های کاربران است و ابزار لازم را برای بهینه سازی هرچه بهتر برای کاربران جدید و قدیمی توسعه خواهد داد. گوگل درباره چرایی طولانی شدن دوره بتای دامنه ها صحبتی نکرده است، اما ادعا کرده که در طول این دوره میلیون ها ثبت نام برای استفاده از این دامنه ای صورت گرفته است.

کابران همچنین میتوانند از امروز تا 15 آوریل سال جاری با استفاده از کد DOMAINS20 در حین ثبت درخواست دامنه و یا ثبت انتقال، 20 درصد تخفیف دریافت کنند.

مزایای دامنه های گوگل

what google domains provides 1647384280 - خروج دامنه های گوگل از بتا پس از گذشت 7 سال

دامنه های گوگل در حال حاضر حدود 300 پایانه از .app گرفته تا .xyz را ارائه می دهد. کاربران این دامنه ها به نقشه های گوگل و موتور جستجو برای سهولت در یافته شدن توسط مخاطبان دسترسی دارند. همچنین یک صفحه پروفایل کسب و کار رایگان و ایمیل Workspace نیز در اختیار این افراد قرار میگیرد.

چه برای وبسایت های شخصی و چه برای فروشگاه های آنلاین، استفاده از دامنه های گوگل بسیار آسان است و نیازی به دانش کد نویسی ندارد. همچنین اشخاص میتوانند اقدام به طراحی وبسایتی پرومیوم کرده که به پلتفرم های مشهوری مثل اسپاتیفای متصل می شود.

قابلیت "لایک" پیام های واتساپ در مرحله تست بتا قرار گرفت
> > >

گوگل ادعا دارد که سرویس های ارائه شده دارای ثبات بالا بوده و DNS های بسیار با کیفیتی دارد تا مخاطبان به سریع ترین شکل ممکن از هر نقطه دنیا به آن متصل شوند. در بخش امنیتی و محافظت در برار حملات احتمالی، با استفاده از احراز هویت دو مرحله ای برای حساب های کاربری از آن ها محافظت می کند. این دامنه ها دارای قابلیتی به نام DNSSEC تک کلیکی هستند که دامنه را در مقابل حملات DDoS محافظت می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *