1617785199 2021 04 07 13 16 23 e793b180 e455 11e9 b7d5 67981d4920db cf webp 675451 opera - یوبیسافت برای مبازره با متقلبان، گیم بلاکس را خریداری کرد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

توسعه دهندگان بازی های کامپیوتری همیشه به دنبال راه هایی هستند که جلوی متقلبان را بگیرند. در این بین یوبیسافت (Ubisoft) راغب است مبالغی را نیز برای مقابله با این افراد بپردازد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک به نقل از وبسایت Gamasutra ، یکی از شرکت های تابع یوبیسافت به نام i3D.net به تازگی کمپانی گیم بلاکس (GameBlocks) را خریداری کرده است. گیم بلاکس صاحب امتیاز و توسعه دهنده ابزارهای ضد تقلب و هک مربوط به سمت سرور ( server-side anti-cheat tool) با نام FairFight هستند. تیم i3D.net قصد دارد که این نرم افزار را بر روی پلتفرم هاستینگ بازی های کامپیوتری ONE که بازی های AAA یوبیسافت بر روی آنها میزبانی میشود پیاده سازی کنند. البته برخی از بازی های معروف مثل Rainbow Six Siege و Battlefield V در حال حاضر از سرویس FairFight استفاده میکنند.

خریداری این کمپانی امتیازات خوبی برای یوبیسافت به همراه خواهد داشت، چرا که نرم افزار FairFight با عملکرد غیر تهاجمی (non-invasive) اقدام به تشخیص تقلب، از طریق تجزیه و تحلیل الگوریتمی رفتار کاربران میکند و مالکیت این ابزار به یوبیسافت اجازه می دهد تا میزان اغماص الگوریتم های FairFight را بسته به نوع بازی و توسعه آن تنظیم کنند. این تغییرات به این معنی نیست که aimbot ها و متقلبان را نخواهیم دید، ولی از لحاظ تئوریک یوبیسافت این امکان را دارد تا با تکامل روش های تقلب، به طور دقیق تر اقدام کند، و بازیکن های دیگر کمتر مورد تهاجم روش های کنترل تمامیت (integrity measures) بازی ها بر روی کامپیوتر شخصی خود قرار بگیرند.

به گزارش یوبیسافت این معامله انجام شده است، ولی در مورد مبلغ آن سکوت کرده و به کاربران اطمینان داده که از مشتریان فعلی گیم بلاکس پشتیبانی خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *