• 25 فروردین 1403
قوانین جدید کریپتو در اروپا برای مقابله با پول شویی و کلاه برداری نتظیم شده اند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

پارلمان اروپا اعلام کرد که اروپا و کشورهای عضو آن به طور موقت بر روی مقررات جدید کریپتو با هدف حمایت از مصرف کنندگان و ارائه دهندگان خدمات به توافق رسیده اند. این مقررات که MiCA (بازارهای دارایی های رمزنگاری شده) نامیده می شود، برای محافظت در برابر کلاهبرداری، فعالیت های مجرمانه، تأثیرات آب و هوا و موارد دیگر طراحی شده است.

استفان برگر، نماینده پارلمان آلمان در بیانیه‌ای گفت:

در غرب وحشی دنیای کریپتو ها، MiCA یک استاندارد جهانی خواهد بود. MiCA هماهنگی بازار را تضمین خواهد کرد، امنیت حقوقی را برای صادرکنندگان دارایی‌های رمزنگاری شده فراهم می‌کند، شرایط را برای ارائه‌دهندگان خدمات تضمین خواهد کرد و استانداردهای بالایی را برای حمایت از مصرف‌کننده تضمین می‌کند.

یک چارچوب قانونی جدید برای حفاظت از یکپارچگی بازار با تنظیم پیشنهادات عمومی رمزنگاری طراحی شده است. یکی از مواد کلیدی این چارچوب، ثبت عمومی است که توسط سازمان اوراق  بهادار و بازارهای اروپا (ESMA) اداره می شود تا نگرانی های مربوط به پولشویی را برطرف کند.

ارائه‌دهندگان بزرگ خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده (CASP) همچنین باید میزان مصرف انرژی خود را ثبت کنند و داده‌های تأثیرات محیطی و آب و هوا را به مقامات ملی خود اعلام کنند، که آن ها نیز به نوبه خود این اطلاعات را به ESMA اطلاع می‌دهد.

این مقررات جدید چارچوب اروپایی را برای مبارزه با پولشویی تقویت می کند، خطرات کلاهبرداری را کاهش می دهد و تراکنش های دارایی های رمزنگاری شده را ایمن تر می کند. قانون سفر اتحادیه اروپا تضمین می کند که ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده می توانند از آدرس های تحریم شده را جلوگیری و شناسایی کنند و انتقال دارایی های رمزنگاری کاملاً قابل ردیابی است.

این قانون ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتر را پوشش می‌دهد، اما NFTها (توکن‌های غیرقابل تعویض) از جمله «بلیت‌های سینما، کلکسیون‌های دیجیتال از برندهای لباس یا اقلام درون بازی در بازی‌های رایانه‌ای» معاف خواهند بود. با این حال، طبق قوانین بعداً می‌توان آن‌ها را به عنوان ابزارهای مالی یا دارایی‌های رمزنگاری شده مشمول قوانین MiCA طبقه‌بندی کرد.

همانطور که گفته شده این قانون هنوز موقتی است و به گفته طبق گزارش بلومبرگ، جزئیات کلیدی مانند اینکه آیا ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده باید در اتحادیه اروپا مستقر شوند یا خیر هنوز در حال بحث است.

107069560 1654078537245 gettyimages 1235570446 porzycki cryptocu210928 npIa0 scaled - قوانین جدید کریپتو در اروپا برای مقابله با پول شویی و کلاه برداری نتظیم شده اند

نسخه قبلی پیش نویس این قانون، که برای اولین بار در سال 2020 ارائه شد، شامل مقرراتی برای ممنوعیت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی بود که از فرآیندهای استخراج انرژی بر استفاده می کردند. با این حال، این موارد متعاقباً بنا به شکایات صنایع حذف شدند.

این خبر پس از روند بدی که کریپتو ها این روز ها پی گرفته اند منتشر شده است، که شامل سقوط TerraUSD و سایر توکن‌ها، توقف برداشت‌ها از شبکه Celsius و سقوط عمومی در این بازار می شود. از طرفی ایالات متحده هنوز قوانین خود را در مورد کریپتو اجرا نکرده است، اما سناتورهای ایالات متحده اخیراً یک لایحه دو حزبی را ارائه کرده اند که برای انجام این کار طراحی شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *