یوبی سافت
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یوبی‌ سافت وقوع حمله سایبری را تایید کرد و گفت هیچ اطلاعاتی از گیمرها فاش نشده است
ناشر و توسعه دهنده بازی، Ubisoft تایید کرد که در هفته گذشته در معرض یک حمله سایبری قرار گرفته است. این حادثه در دسترس بودن بازی‌ها و سرویس‌های یوبی‌سافت را مختل کرد. علاوه بر این، به نظر می رسد که هیچ اطلاعات گیمری توسط کسی که این حمله را انجام داده است، به سرقت نرفته است.

یوبی‌ سافت اعلام کرد:

هفته گذشته، Ubisoft یک حادثه امنیتی سایبری را تجربه کرد که باعث اختلال موقت در برخی از بازی‌ها، سیستم‌ها و سرویس‌های ما شد. تیم های فناوری اطلاعات ما با کارشناسان خارجی برجسته برای بررسی این موضوع همکاری می کنند. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، ما یک بازنشانی رمز عبور در سراسر شرکت را آغاز کردیم. همچنین، می‌توانیم تأیید کنیم که همه بازی‌ها و سرویس‌های ما به‌طور عادی کار می‌کنند و در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که به اطلاعات شخصی گیمرها به‌عنوان محصول جانبی این حادثه دسترسی داشته باشد یا افشا شود.

این اولین بار نیست که یوبی‌ سافت هدف حملات سایبری قرار می گیرد. در سال 2020، این شرکت شکایتی علیه صاحبان وب سایت SNG.One تنظیم کرد که به کاربران اجازه می داد به سرورهای بازی های مختلف از جمله تیراندازی تاکتیکی اول شخص محبوب Rainbow Six: Siege حمله کنند. این شرکت سال گذشته در دادگاه منطقه مرکزی ایالات متحده در کالیفرنیا برنده شد، جایی که قاضی دستور داد به یوبی سافت حدود 153 هزار دلار غرامت پرداخت شود. یکی دیگر از توسعه دهندگان برجسته بازی، CD Projekt RED، نیز در اوایل سال 2021 هدف حملات سایبری قرار گرفت. اخیراً، سازنده کارت گرافیک NVIDIA با یک حمله سایبری بزرگ مواجه شد که بخش‌های مختلفی از تجارت آن را به خطر انداخت. کد منبع تکنیک تحسین شده Deep Learning Super Sampling (DLSS) انویدیا نیز در نتیجه این حمله فاش گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *