• 25 فروردین 1403
ایلان ماسک به بزرگترین سهام دار توییتر تبدیل شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایلان ماسک مدیر عامل اسپیس اکس و تسلا از امروز صاحب 9.2 درصد سهام شبکه اجتماعی توییر است. او با پرداخت مبلغ 2.89 میلیارد دلار به بزرگترین سهام دار توییتر تبدیل شد.

ماسک مدتهاست که توییر را  از لحاظ  آزادی بیان مورد انتقاد قرار داده است. به گفته وی:

با توجه به اینکه توییتر مثل میدان اصلی شهر می ماند (محلی که در آن پیام های عمومی و اخبار روز اعلام می شود) عدم پایبندی به اصول آزادی بیان، پایه و اساس دموکراسی را زیر پا می گذارد.

ایلان ماسک یکی از بزگرترین کاربران توییتر است که حدود 80 میلیون دنبال کننده دارد. اما این شبکه اجتماعی بارها برای وی مشکل ساز نیز شده است. به طور مثال در سال 2018 وی با ارسال توییتی تحت عنوان “بودجه آماده شد” که در مورد قیمت 420 دلاری سهام شرکت تسلا بود، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از وی شکایت شد که منجر به جریمه 20 میلیون دلاری وی و از دست دادن مقام او از هیات مدیره شد. در پی این موضوع، ماسک اخیرا کمیسیون بورس آمریکا را به چالش کشید و اعلام کرد که این کمیسیون پا را از گلیم خود فراتر گذاشته است. ماسک طی درخواستی از یک قاضی فدرال، خواستار فسخ تعهد نامه وی در جهت بررسی توییت های او توسط یک وکیل قبل از ارسال شده است.

2022 04 04 23 49 19 1 Elon Musk on Twitter   Free speech is essential to a functioning democracy.  - ایلان ماسک بزرگترین سهام دار توییتر شد

هفته گذشته ماسک با ارسال نظرسنجی در توییتر از عموم مردم پرسید: آیا باور دارید که توییتر به اصول آزادی بیان پایبند است؟ همچنین در ادامه درباره ایده و احتمال راه اندازی یک شبکه اجتماعی صحبت کرد که موجی از اخبار و بحث را در شبکه های مجازی ایجاد کرد.

قابلیت ویرایش توییت ها تا سی دقیقه و تنها 5 بار ممکن خواهد بود
> > >

وی مدتی پس از ارسال نظر سنجی اعلام کرد که نتیجه آن بسیار حیاتی خواهد بود، و حال میبینیم که مدت کوتاهی پس از آن اقدام به خرید درصد بالایی از سهام توییتر کرده است. در حال حاضر با اینکه سهام وی در توییتر حالتی منفعل دارد، اما به گفته برخی تحلیل گران ممکن است منجر به اکتساب کلی توییتر شود.

ایلان ماسک در حال حاضر بزرگترین سهام دار توییتر است و به گزارش توییتر این اقدام او منجر به افزایش 25 درصدی معاملات سهام این شبکه اجتماعی شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *