1614707671 kdvtbmrgru7fe4m8vvmexj 970 80 jpg - پهپاد DJI FPV با دوربین 4K با عینک ویدئویی رسما عرضه شد
زمان مطالعه: 4 دقیقه
DJI FPV به صورت رسمی عرضه شد، و پرواز به صورت “First Person View” (دید اول شخص) توانسته تلاقی مهیج بین یک Drone مسابقه ای و یک دوربین سینمایی، مانند DJI Mavic Air 2 باشد.
تفاوت DJI FPV با سایر پرنده های بدون سرنشین این شرکت، در یک روش کلیدی است – به جای اینکه تصویر دوربین را از طریق صفحه نمایش متصل به ریموت کنترل مشاهده کنید، با استفاده از عینک های مخصوص، می توانید یک نمای داخلی اول شخص داشته باشید. پرواز با این Drone این نوید را می دهد که تجربه پروازی مانند یک عقاب، یا قرار گرفتن در کابین خلبان هواپیمای واقعی در شبیه ساز پرواز مایکروسافت را برای شما رقم بزند.
1614707630 7n33vcrjzvfhraavgruu4m 970 80 jpg - پهپاد DJI FPV با دوربین 4K با عینک ویدئویی رسما عرضه شد
از این لحاظ، DJI FPV شبیه هواپیماهای بدون سرنشین مسابقه ای است که با ظهور مسابقات حرفه ای مانند Drone Racing League (DRL) محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. اما پهپاد جدید “آماده برای پرواز” DJI کمتر در مسابقات شرکت می کند و بیشتر در اختیار مبتدیانی است که می خواهند هنگام فیلمبرداری فیلم های 4K، تجربه FPV را امتحان کنند.
در حالی که DJI FPV توانایی رسیدن به حداکثر سرعت 120 مایل در ساعت هواپیماهای بدون سرنشین مسابقه ای را ندارد، اما به لطف حداکثر سرعت 87 مایل در ساعت و قابلیت رسیدن به سرعت 0 تا 62 مایل در ساعت فقط در دو ثانیه، از هر پهپاد Mavic بسیار سریعتر و سرحال تر است.
ترکیب این سرعت با قابلیت های قوی فیلم برداری DJI FPV است که نوید می دهد آن را می دهد که شما با یک پهپاد بینظیر سروکار خواهید داشت. دوربین این پهپاد می تواند با لرزشگیر RockSteady فوق حرفه ای و نرخ 120 مگابیت بر ثانیه ویدئوهایی با کیفیت 4K / 60p ضبط کند، .البته از طریق لنز زاویه باز 150 درجه.
سنسور CMOS 1 / 2.3 اینچی DJI FPV کوچکتر از سنسورهای موجود در DJI Mavic 2 Pro و DJI Mavic Air 2 است، اما هم اندازه تراشه DJI Mini 2 است. این بدان معناست که شما می توانید ضبط فیلم و تصاویر با کیفیت خوب را در نور مناسب انتظار داشته باشید، البته از طریق یک لنز با زاویه دید بسیار گسترده.
اما USP DJI FPV واقعاً این توانایی را دارد که از طریق DJI Goggles V2 تصاویر را به شما منتقل کند و همچنین کنترل آن، بوسیله استفاده از کنترلر حرکت تک دستی اختیاری جدید DJI را میسر می سازد، که به شما امکان می دهد پهپاد خود را با استفاده از حرکات دست پرواز دهید.
1614707615 fxp735e3yp9udfmbonryx 970 80 jpg - پهپاد DJI FPV با دوربین 4K با عینک ویدئویی رسما عرضه شد
تحت کنترل
در بسته استاندارد DJI FPV Combo، خود پهپاد، کنترل از راه دور استاندارد، FPV Goggles V2 و سایر لوازم جانبی موجود در تصاویر بالا به دست شما می رسد. اما DJI همچنین کنترلر Motion Control را نیز به صورت جداگانه به فروش می رساند که به شما قول می دهد با استفاده از حرکات دست خود پهپاد خود را کنترل کنید.
Motion Controller یک وسیله جانبی جذاب است که هدف آن ساخت پهپاد FPV با کنترل ساده تر و مخصوص افراد مبتدیست. این شامل برخی از ویژگی های ایمنی مفید، از جمله یک دکمه ترمز است – یک بار آن را فشار دهید و پهپاد “ترمز اضطراری و شناور” را انجام می دهد، در حالی که یک فشار طولانی عملکرد “بازگشت به خانه” را فعال می کند.
چه از کنترل کننده حرکتی دست و چه از پد استاندارد استفاده می کنید، برای مشاهده تصاویر دوربین، همیشه به FPV Goggles V2 احتیاج خواهید داشت. این تصاویر، به صورت زنده از پهپاد با کیفیت 810p با سرعت 60 فریم در ثانیه یا 120 فریم در ثانیه منتقل می شوند. و از 10 کیلومتر فاصله به راحتی به FPV Goggles ارسال می شوند.
چالش بزرگ فنی برای DJI FPV همیشه تاخیر بوده است – به عبارت دیگر ، تاخیر در انتقال اطلاعات بین پهپاد و عینک. حتی یک تأخیر اندک نیز می تواند به معنای فاصله چند پله ای هواپیمای بدون سرنشین از موقعیت خلبان در هدست خود باشد، اما DJI ادعا می کند که این مسئله را با آخرین نسخه از فناوری Ocusync خود، یعنی O3 حل کرده است. این نوید ارسال یک فید ویدئو با نرخ بیت بالا 50 مگابیت بر ثانیه به Goggles را می دهد و ظاهراً فناوری ضد تداخل جدیدی را به شما ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که یک فید مطمئن دریافت می کنید.
1614707572 bvqrwqnzvmxsvakdvjev7n 970 80 jpg - پهپاد DJI FPV با دوربین 4K با عینک ویدئویی رسما عرضه شد
اول ایمنی؟
با وجود این وعده های مربوط به قابلیت اطمینان O3، طبیعتاً نگرانی در مورد ایمنی احتمال خطا برای مبتدیان در پرواز با یک پهپاد با سرعت 87 مایل در ساعت با استفاده از هدست ویدیویی برای هدایت حرکات خود وجود دارد.
اما DJI دوباره فکر می کند ترکیب ویژگی های ایمنی و قوانین پهپادها برای اطمینان از پرواز ایمن کافی است. برای شروع، این قوانین پهپاد ها به این معناست که در بیشتر مناطق، از جمله ایالات متحده، انگلستان و استرالیا، هنگام پرواز با DJI FPV به طور قانونی باید با یک ناظر یا “نقطه یاب” همراه شوید، زیرا هنگام زدن عینک، حفظ خط مستقیم امکان پذیر نیست.
همچنین، در کنار عملکرد “ترمز اضطراری و شناور” در کنترل کننده حرکت، DJI هشدارهای ژئوفنسینگ مبتنی بر GPS و سیستم گیرنده ADS-B معمول خود را نیز به کار برده است، که اگر پهپاد دیگری در نزدیکی شما در حال پرواز باشد، به شما هشدار می دهد.
اگر این الزام قانونی برای همراهی ناظر هنگام پرواز با FPV شما را مایوس نکند، این قول را می دهم که یک تجربه تماشایی پرواز و فیلم سازی را داشته باشید که تعداد کمی از پهپادهای رقیب می توانند با آن مطابقت داشته باشند.
می توانید DJI FPV را از امروز در چند بسته مختلف خریداری کنید: DJI FPV Combo Standard (که شامل پهپاد FPV ، کنترل از راه دور و FPV Goggles V2 می شود) 1299 دلار / 1،249 پوند / 2،099 دلار آمریکا قیمت دارد.
1614707596 hf3ijyr8cszfpkvq8anvef 970 80 jpg - پهپاد DJI FPV با دوربین 4K با عینک ویدئویی رسما عرضه شد
اگر به امکانات بیشتری نیاز دارید، می توانید کیت DJI FPV Fly More (که دو باتری اضافی و یک شارژر اختصاصی به آن اضافه می کند) با پرداخت 299 دلار بیشتر / 259 پوند / 429 دلار استرالیا تحویل بگیرید، در حالی که قیمت کنترل کننده حرکت دست با قیمت 199 دلار اضافی / 139 پوند / 229 دلار استرالیا موجود است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *