d99bc130 64be 11ec bbda fa99dbecfce2 - موس جدید شرکت XPG با یک ترابایت حافظه SSD پرسرعت معرفی شد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آیا شده تا به حال به موس کامپیوتر خود نگاه کنید و تصور کنید چه می شد اگر این موس قابلیت های دیگری نیز داشت؟ چطور می شود دستگاهی به این مهمی برای کارهای روزانه، در طول دوران عمر تکامل و تغییرات خود، از نظر کارایی تقریبا یک نواخت مانده است؟

یک کمپانی لوازم جانبی گیمینگ به نام XPG طی نمایش CES 2022 با معرفی یک نمونه موس به این سوالات پاسخ داده است. این موس دارای حافظه SSD پرسرعت می باشد. موس XPG Vault Gaming Mouse یک موس سیمی USB-C می باشد و به گفته سازنده “کتابخانه ای از بازی ها در کف دستان شما است”. این نمونه تا یک ترایابت حافظه را پشتیبانی می کند و سرعت انتقال داده ان 985 MB/s می باشد که به طرز تعجب بر انگیزی بالاست. این حافظه با استفاده از نرم افزار مخصوص موس قابل مدیریت می باشد. به گفته شرکت سازنده این نرم افزار که XPG Prime Software نام دارد به شما قابلیت مدیریت یک کتابخانه بازی را با سهولت تمام ارائه می دهد و باعث ایجاد یکپارچگی منحصر به فردی بین بازی ها و لوازم جانبی شما می شود.

در نگاه اول این موس یک موس کاملا معمولی به نظر می رسد اما برای استفاده بهینه از آن به کابل USB-C با کیفیتی نیاز است. متاسفانه XPG درباره دیگر مشخصات سخت افزاری این موس به خصوص DPI آن صحبت نکرده است. با اینکه ایده موس با حافظه داخلی ایده جدیدی نیست. اما مدت هاست که این مدل لوازم جانبی را به صورت یک نمونه قابل لمس مشاهده نکرده ایم این محصولات عجیب معمولا در نمایشگاه CES زیاد دیده می شوند، اما در بسیاری از موارد فقط برای جلب توجه و بر سر زبان افتادن نام کمپانی ها می باشد. نام شرکت XPG نیز شاید برای بسیاری نا آشنا باشد، اما این شرکت در کنار این موس محصولات دیگری همانند SSD نسل PCIe Gen5X، رم های سری DDR5 و نوعی دیگر موس بی سیم و با سیم نیز رونمایی کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *