1628619516 cyberdog 1 resize md - شیائومی از ربات جدید خود با نام CyberDog رونمایی کرد + ویدئو معرفی
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شیائومی امروز از CyberDog خود رونمایی کرد ، یک ربات چهارپا منبع باز که توسعه دهندگان می توانند بر اساس آن برنامه های کاربردی خود را برای robo-canine ایجاد کنند. همانطور که در یک پست وبلاگ شیائومی اشاره شده است ، این ربات با استفاده از نسخه Jetson Xavier NX NVIDIA ، که به عنوان کوچکترین ابر رایانه AI جهان شناخته می شود ، اداره می شود.
ماژول هوش مصنوعی قدرتمندی را برای بسیاری از برنامه ها ، از جمله تشخیص ربات و پیروی از استاد خود.
ظهور طعمه سایبری
CyberDog دارای 11 سنسور از جمله سنسورهای لمسی و فراصوت است که به آن اجازه می دهد “با محیط خود تعامل داشته باشد”. دوربین های موجود بر روی ربات به آن اجازه می دهد تا از شخصی که تعیین شده است پیروی کرده و موانع موجود در محیط نزدیک خود را هدایت کند. حتی می تواند فردی را از میان جمعیت انتخاب کرده و آن شخص را برچسب گذاری کند تا او را دنبال کند.
 
1628619490 xiaomi cyberdog specs 1200x675 1 - شیائومی از ربات جدید خود با نام CyberDog رونمایی کرد + ویدئو معرفی
 شیائومی در انتشار خود توضیح داد: 
“همراه با ردیابی وضعیت بدن و تشخیص چهره ، CyberDog قادر است صاحب خود را دنبال کند و با موانع روبرو شود.”
CyberDog یک نمونه دیگر از رباتی است که شباهت زیادی به ربات Spot Boston Dynamics دارد. نمونه دیگری که اخیراً از شرکت چینی Weilan's AlphaDog ارائه شده است ، روباتی که به طرز چشمگیری شبیه Spot است اما به طور ناگهانی بازار تجاری را هدف گرفته است.
همه این روبات ها از آخرین فناوری روباتیک پیشرفته برای ایجاد یک ماشین زیرک استفاده می کنند که قادر به عبور از مناطق مختلف باشد، به این معنی که می توان از آنها برای واکنش به بلایا و تعدادی از برنامه های دیگر با هدف جلوگیری خطرات برای انسان ها استفاده کرد. و این ربات ها می توانند خود را در راه آسیب قرار می دهند.
استفاده از “اشتیاق جامعه روباتیک منبع باز”
در مورد CyberDog شیائومی ، این شرکت می گوید کار خود را با تحویل 1000 دستگاه به “طرفداران ، مهندسان و علاقه مندان به رباتیک شیائومی آغاز می کند تا به طور مشترک امکانات عظیم CyberDog را کشف کنند.” ایده این است که از اشتیاق جامعه روباتیک منبع باز ، که توسط شیائومی میزبانی شده است ، استفاده شود تا برنامه های نوآورانه ای را برای این دستگاه بررسی کند.
1628619445 cyberdog 3 resize md - شیائومی از ربات جدید خود با نام CyberDog رونمایی کرد + ویدئو معرفی
البته ، شیائومی این دستگاه ها را به صورت رایگان ارائه نمی دهد. هرکسی که بخواهد با این طرح مشارکت داشته باشد ، باید 9999 یوان (حدود 1540 دلار) بپردازد تا دست یکی از دستگاه ها را بگیرد و نقشه های دیوانه وار خود را طراحی کند.
این یک آزمایش جذاب خواهد بود ، زیرا برنامه های برنامه ریزی نشده می توانند از طریق فیلم هایی که عملکرد روبات را نشان می دهد ، ویروسی شوند. به عنوان مثال ، Boston Dynamics از زمان تجاری شدن روبات Spot چند مورد کار غیر قانونی ناخواسته را متحمل شده است ، از یک یوتیوبر که دستگاه را آموزش می دهد نوشیدنی ها را خراب کند و ارتش فرانسه از آن برای آموزش رزمی استفاده می کند. وقتی بیشترین محدودیت برای برنامه های دستگاه تخیل کاربر باشد ، امکانات بی پایان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *