افزایش قیمت بازی های اکس باکس سری اس/اکس از سال جدید میلادی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مایکروسافت قیمت بازی های شخص اول کنسول اکس باکس را در سال 2023 به 70 دلار افزایش خواهد داد. عنوان های اصلی کنسول اکس باکس سری اس/اکس به افزایش قیمت 10 دلاری در ایالات متحده روبرو خواهند بود. اولین عناوین بزرگ که شامل این افزایش قیمت می شوند بازی های Startfield، Redfall و Forza Motorsport هستند. افزایش قیمت در نقاط دیگر دنیا متفاوت خواهد بود.

سخنگوی مایکروسافت در مصاحبه ای با IGN گفت: این قیمت بازتاب دهنده محتویات، مقیاس و پیچیدگی تکنیکی این عناوین خواهد بود. این سخنگو اضافه کرد که مانند دیگر عناوین ساخته شده توسط تیم های اکس باکس، تمامی این عناوین در حین عرضه بر روی Xbox Game Pass نیز در دسترس خواهند بود.

انتشارگران بزرگ دیگر مانند سونی EA و یا Take-Two Interactive مدتی است که قیمت برخی بازی های نسل حاضر خود را به 70 دلار افزایش داده اند. اما مایکروسافت موفق شده بود تا از افزایش قیمت جلوگیری کند. شاید دلیل آن عدم تکیه این کمپانی به بازی های کامپیوتری به عنوان منبع اصلی درآمد باشد.

140423 games feature what is xbox game pass how it works price and all the games you can play image1 tar6dgcpcm - افزایش قیمت بازی های اکس باکس سری اس/اکس از سال جدید میلادی

افزایش جذابیت Game Pass

در ماه آگوست سال جاری، سونی قیمت پلی اسیتشن 5 را در بیشتر کشور ها افزایش داد. این افزایش شامل آیالات متحده نمی شد. فیل اسپنسر مدیر بخش گیمینگ مایکروسافت در ماه اکتبر اعلام کرد که قیمت اکس باکس تا قبل از تعطیلات پایان سال افزایش نخواهد یافت. اما در ادامه گفت: من فکر میکنم که باید قیمت برخی چیزها را افزایش دهیم”. حال به نظر میرسد زمانش فرا رسیده است.

مایکروسافت در صدد خرید اکتیویژن بلیزارد به مبلغ 70 میلیارد دلار
> > >

یکی از نتایج افزایش قیمت بازی های شخص اول اکس باکس، میتواند تمایل بیشتر اشخاص به خرید حق عضویت سرویس Game Pass باشد. بازی های Startfield، Redfall و Forza Motorsport هر سه بر روی این سرویس عرضه خواهند شد که هم بر روی اکس باکس و هم بر روی کامپیوتر قابل استفاده است. این موضوع می تواند Game Pass را هم از لحاظ ارزش بهتر جلوه دهد و هم از خرید بازی ها به صورت جداگانه مقرون به صرفه تر کند. البته تا زمانی که اکس باکس قیمت Game Pass را افزایش دهد.

از طرفی به نظر میرسد که این اتفاقات شروعی برای دور شدن بازی سازان از کنسول های نسل قبل باشد.تا به حال مایکروسافت به استثنای بازی Microsoft Flight Simulator  یک نسخه بومی اکس باکس وان را برای بازی های اکس باکس سری اس/اکس خود تولید کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *