برنامه دسکتاپ WhatsApp اکنون از تماس های ویدیویی و صوتی پشتیبانی می کند

فیسبوک اعلام کرد که نسخه برنامه دسکتاپ WhatsApp برای مک و رایانه های شخصی از امروز تماس تصویری و صوتی را با سایر کاربران WhatsApp از طریق رایانه و گوشی های هوشمند ارائه می دهد.
تماس صوتی و تصویری ایده جدیدی برای WhatsApp نیست: اپ های گوشی های هوشمند Android و iOS از قبل این ویژگی را ارائه می دادند و WhatsApp از پایان سال گذشته شروع به ارائه ویژگی تماس دسکتاپ برای گروه کوچکی از کاربران کرد. اما از امروز این ویژگی برای همه کاربران WhatsApp از طریق دسکتاپ  در دسترس است، و باعث می شود تماس گرفتن در همه نسخه های WhatsApp فعال شده است.
و مانند ویژگی امنیتی موجود تماس ویدیویی در نسخه های گوشی های هوشمند، تماس های دسکتاپ نیز از همان رمزگذاری End to End استفاده می نمایند – به این معنی که WhatsApp و Facebook نمی توانند تماس های شما را ببینند یا بشنوند.
بزرگترین نقطه ضعف فعلی این قابلیت این است که، برنامه دسکتاپ فقط از تماس های یک به یک پشتیبانی می کند نه از تماس های گروهی. WhatsApp قول داده که در آپدیت های آینده پشتیبانی از تماس های صوتی و تصویری گروهی میسر خواهد بود، اگرچه هنوز زمانی برای این تصمیم اعلام نکرده است.
برای استفاده از ویژگی جدید تماس ویدیویی، باید برنامه دسکتاپ WhatsApp را در Mac یا PC نصب کنید، این امر مستلزم این است که شما از قبل در WhatsApp نسخه گوشی های همراه اکانت ساخته باشید. پس از نصب برنامه بر روی رایانه، کاربران یک کد QR را اسکن می کنند تا در برنامه دسکتاپ وارد سیستم شوند، پس از آن می توانند از نسخه دسکتاپ WhatsApp با حساب اصلی خود تماس های صوتی – متنی و تصویری برقرار کنند.
انیمه بازی DOTA 2 توسط نتفلیکس در حال ساخته شدن است
بیشتر

بنیامین اسدی

بنیامین اسدی

دبیر تکنولوژی و علوم فضایی

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی هوشمند Carbon 1 Mark II با بدنه فیبر کربن

خواندن مطلب بعدی ←

تریلر سینماتیک بازی After the Fall منتشر شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *