اولین پل ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی در شهر آمستردام افتتاح شد

پس از 4 سال تلاش، اولین پل ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی از جنس استیل در شهر آمستردام رونمای شد. این پل عابر پیاده به همکاری دانشگاه امپریال لندن ساخته شده است و در جایی در مرکز شهر آمستردام به نام “living laboratory” قرار داده شده است. این پل طی ماه جاری توسط ملکه ماکسیمای هلند افتتاح شده است.

این ساختار 12 متر طول دارد و برای عبور مرور عابران پیاده ساخته شده است. داخل این پل تعداد زیادی سنسور جاسازی شده است و داده های ارسال شده توسط این سنسور ها به مهندسان و محققان در بررسی سلامت پل به صورت زنده و تغییرات آن در طول زمان کمک می کند. این سنسور ها همچنین به محققان در بررسی تعامل عموم با این پل یاری رسانی می کند. محققان برنامه دارند تا داده های دریافتی از این سنسور ها را در یک برنامه شبیه سازی شده کامپیوتری از پل وارد کنند که به مرور زمان با اضافه شدن داده های جدید، این شبیه سازی دقیق تر میشود.

هدف این شبیه سازی پاسخ گویی به سوالات مرتبط به نوع عملکرد ساخته های استیل تولید شده توسط پرینتر های سه بعدی است و نتایج آن در ساخت دیگر سازه های مشابه در آینده نقشی کلیدی خواهد داشت. پروسه طراحی و ساخت این پل تا استفاده آن در یک مکان عمومی بسیار زمان گیر بوده و دانشگاه امپریال لندن تحقیقات بسیاری در مورد متد های طراحی و ساخت چنین سازه ای انجام داده اند. به طور مثال بررسی نیرو های مخربی که میتواند این پل را تحت تاثیر بگذارد و یا بررسی آزمایشات غیر مخرب متعدد بر روی پل پیش از پیاده سازی آن در شهر و همچنین توسعه شبکه پیشرفته از سنسور های مانیتورینگ برای این پل.

کشف هلال عظیمی از کهکشان ها به گستردگی 3.3 میلیارد سال نوری توسط ستاره شناسان
بیشتر

این پروژه اولین سازه سه بعدی می باشد که برای استفاده عموم و گذر عابران پیاده به طور موفق پیاده سازی شده است. محققان برای کار بر روی این پروژه و ورود آن از مرحله تحقیقات به مطالعات و سپس عملکرد طولانی مدت آن بسیار هیجان زده هستند.

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

افزایش میزان گازهای متان بر روی مریخ ممکن است نشانه حیات فرازمینی باشد

خواندن مطلب بعدی ←

طراحی و تاریخ معرفی ZTE Axon 30 5G رونمایی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *