• 3 اردیبهشت 1403
مانیتور گیمینگ جدید Corsair به دلخواه شما خمیده یا مسطح می شود
زمان مطالعه: 3 دقیقه

علیرغم اینکه مانیتور خمیده یک فناوری نسبتا جدید هستند ، چند سال گذشته شاهد افزایش محبوبیت آن ها بوده ایم. در حالی که چند نسل اول نمایشگرهای منحنی عمدتاً گیمرها را هدف قرار می‌دادند، امروزه دیدن مانیتور خمیده در دفاتر و محیط‌های کار از منزل غیرمعمول نیست.

یکی از دلایل اصلی افزایش تعداد افرادی که به سمت نمایشگرهای منحنی حرکت می کنند، مزایای قابل توجهی است که نسبت به صفحات تخت ارائه می دهند.

مانیتورهای خمیده به غیر از ارائه یک تجربه تماشای فراگیر برای گیمرها، معمولاً نسبت ابعاد تصویر وسیع تری نسبت به مانیتورهای تخت دارند. این ویژگی به تنهایی باعث می شود مانیتورهای منحنی برای کارهایی که نیاز به صفحه نمایش وسیع تری دارند، مناسب تر باشند.

صفحه عریض تر همچنین به کاربران اجازه می دهد پنجره های بیشتری را به طور همزمان باز کرده و مشاهده کنند.

تعداد زیادی از افرادی که به دنبال راه‌اندازی مانیتور دوگانه هستند، صرفاً به این دلیل که مزایای مشابهی را با هزینه‌های یکسان ارائه می دهند، به مانیتورهای منحنی فوق عریض روی آورده اند، که پیچیدگی‌های موجود در راه‌اندازی دو مانیتور را نیز ندارد.

اگر این مزایا کافی نیست، این واقعیت غیرقابل انکار نیز وجود دارد که نمایشگرهای منحنی ذاتاً  جذاب تر هستند همانند این صفحه نمایش 55 اینچی Odyssey Ark از سامسونگ.

با تمامی این اوصاف، اگر به دنبال یک مانیتور جدید برای خود هستید، و دلتان میخواهد که “ای کاش هر دو را با هم دیگر داشتم بدون اینکه هزینه اضافه کنم” در حال حاضر هیچ راه حلی برای  وجود ندارد، اما شرکت Corsair در صدد تغییر این حقیقت تلخ است.

نکاتی که باید قبل از خرید کامپیوتر مخصوص بازی بدانید
> > >

Corsair Xenon Flex Bendable Gaming Monitor  3 1480x833 1 - مانیتور گیمینگ جدید Corsair به دلخواه شما خمیده یا مسطح می شودجدیدترین مانیتور 45 اینچی این شرکت می‌تواند در عرض چند ثانیه خود را از یک صفحه تخت به یک فرم فاکتور منحنی تبدیل کند.

نقطه عطف فروش بزرگ مانیتور Xeneon Flex 45WQHD240 صفحه نمایش بزرگ 45 اینچی از نوع پنل W-OLED با قابلیت خم شدن آن است که شرکت LG آن را تهیه کرده است.

بسته به نیاز خود، کاربران می توانند به صورت دستی پنل Xeneon Flex را از یک پنل تخت استاندارد برای کار به یک پنل منحنی مخصوص بازی تبدیل کنند. Corsair دستگیره های دوتایی را در دو انتهای پنل این صفحه نمایش برای خم شدن دستی نمایشگر نصب کرده است.

c6428fb4e0 - مانیتور گیمینگ جدید Corsair به دلخواه شما خمیده یا مسطح می شود

برخلاف بسیاری از محصولات نامرسوم و آزمایشی جدید که بازده و عملکرد آن قربانی به تحقق در آوردن طرح جدید آن می شود ، این صفحه نمایش به هیچ وقت در امکانات و کیفیت سخت افزار کم و کاستی نگذاشته است.

پنل W-OLED استفاده شده در Xeneon Flex 45WQHD24 دارای وضوح تصویر 3440 در 1440 پیکسل با نسبت تصویر 21:9 است. این پنل با 1000 نیت کاملاً روشن است و نسبت کنتراست آن 1350000:1 است. این مانیتور همچنین از نرخ بروز رسانی تصویر 240 هرتز پشتیبانی می کند و با تکنولوژی های NVIDIA G-SYNC و AMD FreeSync سازگار است.

corsair xeneon flex 45wqhd240oled gamescom22 05 1920px - مانیتور گیمینگ جدید Corsair به دلخواه شما خمیده یا مسطح می شود

در حالی که Corsair از صحبت در مورد تاریخ عرضه Xeneon Flex 45WQHD240 و جزییات بیشتر آن کوتاهی کرده است، این شرکت می گوید که جزئیات در دسترس بودن آن در اواخر سال جاری اعلام خواهد شد.

همچنین، این محصول در Gamescom 2022 به نمایش گذاشته خواهد شد. ناگفته نماند که هنگام عرضه Corsair Xeneon Flex 45WQHD240 بهتر است آماده باشید، زیرا انتظار می رود که این محصول به عنوان یک محصول خاص قطعا ارزانی نخواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *