• 10 خرداد 1403
1626622364 whatsapp adds beta cloud encryption backups 1280x720 1 - WhatsApp قابلیت پشتیبان گیری ابری رمزگذاری شده را ارائه کرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه
WhatsApp یک ویژگی مهم حریم خصوصی را معرفی کرده است که به شما در جلوگیری از جستجوی ناخواسته در آرشیو های مربوط به گفتگوی قدیمی شما کمک می کند – اما فقط اگر کاربر بتا در Android باشید می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. با آخرین به روزرسانی بتا، WhatsApp اکنون پشتیبان های ابری رمزگذاری شده را ارائه می دهد، به این معنی که هرکسی گزارش های گپ ذخیره شده شما را بدست آورد قادر به خواندن آنها نخواهد بود.
گپ های WhatsApp شما هنگام استفاده از برنامه رمزگذاری می شوند، اما پشتیبان گیری از چت شما در cloud موضوع دیگری است. با فرض اینکه شخصی به عنوان مثال به Google Drive شما دسترسی پیدا کرده و آن پشتیبان گیری های ابری را به دست آورده است، می تواند فعالیت پیام رسانی گذشته شما را بخواند و این گزارش ها را به عنوان یک مسئله بالقوه برای حفظ حریم خصوصی بدل کند.
WhatsApp با افزودن گزینه پشتیبان گیری رمزگذاری شده ابری، که می تواند آرشیوهای مربوط به چت را که در حساب سرویس ابری شما ذخیره می شود، رمزگذاری کند، این مشکل احتمالی را برطرف می کند. این ویژگی سرانجام برای برخی از کاربران فعال شده است، اما برای دسترسی به آن باید آخرین نسخه بتا این برنامه را برای Android بارگیری کنید.
کاربران گزینه جدید را در برنامه مشاهده خواهند کرد، که یادآور می شود با فعال کردن پشتیبان های رمزگذاری شده به صورت End to End، “سابقه پیام و رسانه شما در Google Drive از دسترسی غیر مجاز ایمن می شود.” کاربران اندازه فعلی پشتیبان گیری ابری خود و همچنین گزینه ادامه فعال کردن ویژگی در صورت تمایل را مشاهده می کنند.
مانند هر چیزی که شامل امنیت بیشتر باشد، یک نکته منفی نیز وجود دارد: شما باید در نگهداری رمز ورود یا کلید رمزگذاری 64 رقمی خود مراقب باشید، در غیر این صورت، نه شما و نه دیگران قادر به رمزگشایی گزارش های گپ نخواهید بود. ذخیره کلید رمزگذاری خطرات خاص خود را دارد، گرچه  نسخه خطی یا (چاپ شده روی یک تکه کاغذ) در خانه برای کسی بسیار دشوارتر از نسخه پشتیبان تهیه نشده از آرشیو های مربوط به گفتگوی چت در فضای ابری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *