1624704891 telegram group video call unco tech 2 - تماس تصویری گروهی برای تلگرام عرضه شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

با اضافه شدن تماس تصویری گروهی، تلگرام با سرعت در حال تبدیل شدن به برترین نرم افزار و اکوسیستم ارتباطی در جهان است. تلگرام به تازگی قابلیت تماس گروهی و اشتراک گذاری تصویر را به تماس های صوتی اضافه کرده است و این قابلیت ها به طور همزمان برای تمامی پلتفرم های این نرم افزار، مانند گوشی همراه، تبلت و کامپیوتر های دسکتاپ در دسترس خواهد بود.

به گزارش هاسترتک، برای شروع یک تماس تصویری گروهی، کاربرانی که قصد ملحق شدن به تماس را دارند باید عضو یک گروه باشند و ابتدا باید یک تماس صوتی توسط ادمین گروه برقرار شود. در ابتدای عرضه این قابلیت تعداد افرادی که میتوانند به تماس ها ملحق شوند به 30 نفر محدود خواهد بود. اما به گفته سخنگوی تلگرام این محدودیت به مرور زمان با افزایش کاربران و میزبانی رویداد های زنده و استریم بازی های کامپیوتری افزایش خواهد یافت.

1624704896 telegram group video call unco tech 1 - تماس تصویری گروهی برای تلگرام عرضه شد
لازم به ذکر است که نسخه دسکتاپ تماس های ویدئویی قابلیت های بیشتری نسبت به نسخه های دستگاه های همراه خواهد داشت. به طور مثال میتوان تماس ها و تصاویر را راحت تر مدیریت کرد و از قابلیتی مانند split-screen استفاده کرد. همزمان با عرضه تماس های تصویری قابلیت اشتراک گذاری صفحه نیز به تلگرام اضافه شده است. کاربران برخی پلتفرم های معروف مثل دیسکورد (ِDiscord) به خوبی با این قابلیت آشنا هستند. این قابلیت به کاربر اجازه می دهد که صفحه دسکتاپ خود را به طور زنده برای افراد حاضر در تماس استریم کند. البته در دیسکورد این قابلیت به نسخه دسکتاپ محدودشده است و افراد فقط میتوانند از روی گوشی های همراه و تبلت به تماشای استریم بپردازند. حال به نظر می رسد که تلگرام از این محدودیت رنج نمیبرد و به گفته تگرام با استفاده از هرکدام از نرم افزار های تلگرام میتوان از قابلیت screen sharing استفاده کرد.این قابلیت های جدید در حال حاضر در دسترس کاربران می باشد و برای همه پلتفرم های Android, iOS, macOS, و Windows desktop در دسترس است. اگر نمیتوانید به این قابلیت ها دسترسی داشته باشید، مطمئن شوید که تلگرام خود را به آخرین نسخه بروز رسانی کرده اید.
بهینه سازی نصب برنامه های کاربردی گوگل پلی استور به زودی عرضه می شود
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *