بهینه سازی های جدید مرورگر مایکروسافت Edge در راه است

به نظر می رسد مایکروسافت استراتژی مناسبی برای بازپس گیری سهم خودش از بازار مرورگر ها پیدا کرده است. با اینکه پایه اساس خود را بر روی Chromium قرار داده است ولی توانسته قابلیت هایی را به مرورگر خود اضافه کند که نظر کاربران ویندوز و سیستم عامل مک جلب کند. در آخرین مجموعه این بهینه سازی ها مایکروسافت امنیت کودکان در اینترنت را مورد هدف قرار داده و در عین حال سعی کرده کاربران بزرگسال را نیز بیشتر به سمت مرورگر خود جذب کند.

در فضای وب برنامه های مدیریت رمز عبور متعددی وجود دارد، ولی برخی مدیریت این نرم افزار ها را پیچیده و سخت، و پرداخت حق عضویت آن ها را یک نکته منفی می دانند. به همین خاطر است که توسعه دهندگان مرورگر ها معمولا برنامه های مدیریت رمز عبور خود را در داخل مرورگرها جاسازی میکنند. به تازگی مایکروسافت نیز به جمع این توسعه دهندگان پیوسته و سیستم مدیریت رمز عبور را در Edge پیاده سازی کرده است. همانند سیستم مدیریت رمز عبوری که در مرورگر گروم وجود دارد، مرورگر Edge نیز کاربر را در زمانی که ممکن است رمزهای عبور در جایی رخنه کرده باشد و یا شخصی بی اجازه از آنها استفاده کرده باشد، مطلع می سازد و اخطار تغییر رمز عبور به کاربر می دهد.

بهینه سازی های جدید مرورگر مایکروسافت Edge در راه است

در کنار این، مایکروسافت بهینه سازی هایی در سیستم جستجوی تاریخچه مرورگر پیاده سازی کرده است، تا دیگر نیاز نباشد نام دقیق وبسایت ها و یا تاریخ وبگردی را برای جستجو به خاطر داشته باشید. در این بهینه سازی، همانند موتور جستجوی گوگل، با وارد کردن کلمه های کلی و عمومی، مرورگر به جستجوی مشابه ترین نتایج در تاریخچه مرورگر میپردازد.

ساخت بازی آنلاین ارباب حلقه ها منحل شد
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

فایرفاکس به زودی پشتیبانی از FTP را حذف خواهد کرد

خواندن مطلب بعدی ←

اطلاعاتی از زمان عرضه نسخه دموی بازی Resident Evil Village منتشر شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *