vpavic 4278 20201030 0120.5 - سونی ده بازی با سرویس لایو تا مارس 2026 راه اندازی خواهد کرد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

طی هفته جاری خبر شکه کننده اکتساب استودیوی بانجی (Bungie) توسط سونی (Sony) به سرعت فضای مجازی را پر کرد و این به نظر میرسد این تصمیم استراتژیک فقط مربوط به سری بازی های Destiny نیست. در یک تماس با سرمایه گذاران، سونی اعلام کرد که در صدد است تا ماه مارس سال 2026 بیش از 10 بازی با سرویس لایو  را افتتاح کند. این برنامه بسیار جاه طلبانه باعث گسترش عظیمی در بازی های پلی استیشن خواهد شد و این بازی ها را به فراتر از عناوین انحصاری کنسول خواهد برد.

هیروکی توتوکی مدیر مالی سونی در اینباره گفت: اهمیت استراتژیک این اکتساب فقط مربوط به سری بازی های موفق Destiny نمیشود و یک IP جدیدی که بانجی در حال توسعه آن است را نیز پوشش می دهد. همچنین تکنولوژی و مهارتی که بانجی در طول سال ها در زمینه سرویس لایو بازی های کامپیوتری بدست آورده است در سونی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ما قصد داریم پایان سال مالی در مارس 2026 ، ده سرویس لایو بازی های کامپیوتری با همکاری سونی و بانجی افتتاح کنیم.

به نظر میرسد که اکتساب بانجی توسط سونی برای مقابله با بازی فورت نایت (Fortnite) باشد.اما حال مشخص شد که برنامه های سونی بسیار وسیع تر از این موضوع بوده است. از طرفیIP  جدیدی که بانجی در حال کار بر روی آن است. (نام رمز Matter) بر اساس شایعات یک بازی آنلاین اکشن می باشد و بر روی شخصیت های بازی تمرکز دارد. بانجی سال گذشته اعلام کرد که این IP جدید تا قبل از پایان سال 2025 عرضه خواهد شد اما این فقط یکی از 10 سرویس لایو اشاره شده توسط سونی است. به گفته وبسایت Eurogamer نشانه هایی از عناوین دیگر نیز دیده شده است. به طور مثال استودیوی Naughty Dog سازنده بازی Last of Us مدتهاست که در حال کار بر روی یک عنوان مولتی پلیر است و همچنین Guerrilla نیز سازنده بازی Horizon Zero Dawn افراد مختلفی را برای کار بر روی بازی های آنلاین استخدام کرده است. استودیوی پلی استیشن لندن نیز در حال کار بر روی یک بازی آنلاین برای پلی استیشن 5 است.

بخش چند نفره بازی Halo Infinite رونمایی شد
> > >

سونی در سال های گذشته سرویس گیمینگ لایو خود را راه اندازی نگرده است، در حالی که مایکروسافت بازی های ماینکرافت و Sea of Thieves را در اختیار دارد و اپیک گیمز با بازی Fortnite دنیای بازی های آنلاین را تحت سلطه دارد. پس استفاده از تکنولوژی بانجی و سری بازی های Destiny، سونی نیز میتواند قدمی محکم برای ورود به یکی از کلیدی ترین بخش های بازار بازی های کامپیوتری بردارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *