razer project brooklyn carbon fiber mobile - طرح مفهومی صندلی بروکلین توسط Razer معرفی شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

پروژه بروکلین یکی از دو پروژه مفهومی ریزر (Razer) بود که طی CES امسال معرفی شد.

همانند طرح های مفهومی گذشته ریزر، این امکان وجود دارد که این محصول در طرح نهایی شباهت زیادی به مدل مفهومی معرفی شده نداشته باشد. سال های گذشته نیز ریزر طرح های این چنینی را معرفی کرده بود. با اینکه طرحهای جذابی هستند، عملی بودن آن جای شک و تردید دارد. این صندلی دارای صفحه نمایش تاشو، که در زمانی که از آن استفاده نمی شود در پشت صندلی جا سازی می شود، سیستم صدا و از همه مهمتر به سیستم Haptic Feedback مجهز است، که این قابلیت را به کاربر می دهد که از طریق لمس با امکانات صندلی ارتباط بر قرار کند.کاربردی که در فیلم های علمی تخیلی با آن زیاد روبرو هستیم.

razer project brooklyn OGimage - طرح مفهومی صندلی بروکلین توسط Razer معرفی شد

پروژه بروکلین با هدف انعطاف پذیری بالا طراحی شده است. این صندلی با قابلیت های اتصال متعدد میتواند به بازه وسیعی از لوازم و سخت افزار مثل سیستم های گیمینگ و گوشی های همراه متصل شود و سیستم های تعبیه شده در این صندلی میتوانند به صورت مجزا یا ترکیبی با هم کار کنند.

صفحه نمایش و محل استراحت دست این صندلی طوری طراحی شده اند که در هنگام عدم استفاده در جایی از صندلی به طور مخفی قرار بگیرند. به طور مثال صفحه نمایش به صورت کشویی به بالا و پشت صندلی میرود و پس از بیرون کشیدن آن صفحه نمایش باز می شود.

پنل این صفحه نمایش از نوع نیمه محکم است و پس از باز شدن، کاربر را از هر سو محاصره می کند. این صفحه نمایش 60 اینچی از نوع OLED بوده که به گفته ریزر کیفیت و جزئیات بصری فوق العاده ای را به کاربر ارائه می دهد.

همکاری ریزر و کلیربات برای پاکیزه نگه داشتن اقیانوس ها
> > >

razer project brooklyn oled display mobile - طرح مفهومی صندلی بروکلین توسط Razer معرفی شد

میز جلویی این صندلی شباهت به میز های خطوط هواپیماهایی تجاری دارد، ولی به جای اینکه که به صورت تاشو به بالا باز شود و از سر راه کنار روند، این میز به صورت کشویی به جلو رفته و سپس به سمت چپ و راست توسعه داده می شود تا به شکل یک پلتفرم در جلوی صندلی قرار بگیرد.

ریزر این سیستم را “Transformable 4D armrest” می نامد که در جهت ارگونامی انعطاف پذیر طراحی شده است.

جنس نیشمن گاه این صندلی از نوع فیبر کربن است که با ارگونومی مناسب برای نسشتن طولانی مدت طراحی شده است. در زیر این صندلی نیز میتوان تعداد کابل های متعددی را دید که برای اتصال کامپیوتر، منبع تغذیه، کنسول های گیمینگ و یا هرچیز دیگری که نیازمند هستید از آنها استفاده کنید. همچنین این صندلی با قابلیت چراغ های رنگی Razer Chroma RGB همراه است که در دور پایه صندلی و نشیمن گاه آن تعبیه شده اند. این چراغ ها را میتوان به کمک کنترل مرکزی که در زیر صندلی قرار دارند تنظیم کرد.

این مدل مفهومی در حال حاضر برای استفاده کاربر آماده نیست و همانطور که گفته شد شاید محصول نهایی که به دست کاربر میرسد با طرح رونمایی شده متفاوت باشد. در حال حاضر این طرح فقط در حد مدل قابل اثبات است و اطلاعات تکمیلی درمورد تکنولوژی های بکار رفته در آن، تاریخ عرضه و یا قیمت منتشر نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *