• 31 اردیبهشت 1403
1612630663 phishing attack 1440x720 - هشدار، مراقب حملات فیشینگ در خرید شارژ سیم کارت باشید
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
هنوز هم صفحات تقلبی مشابه درگاه های بانکی قربانی می گیرند، فردی در یک سایت جعلی اقدام به خرید شارژ کرده و اطلاعات کارت بانکی اش به سرقت رفته است.
کلاهبردارها هنوز هم به بهانه فروش شارژ قربانی می‌گیرند و برای پیشگیری از این اتفاق، لازم است پروتکل‌های امنیتی، مثل وارد کردن دستی و چک کردن آدرس دقیق در قسمت آدرس بار مرورگر، استفاده از افزونه‌های ضدفیشینگ درگاه بانکی را رعایت کنید.
حمله فیشینگ نوعی تلاش برای به دست آوردن اطلاعات (رمزهای عبور، شماره های بیمه، شماره های کارتهای بانکی و …) از طریق جعل یک صفحه وب، محسوب می‌شود که در آن فیشر (هکری که حمله فیشینگ را انجام می‌دهد) با استفاده از برخی روش ها، اقدام به شبیه‌سازی یک پایگاه اینترنتی، اپلیکیشن و یا حتی یک سرویس کرده و بوسیله آن، اطلاعات کاربران را به سرقت می‌برد.
در یکی از روش‌ها برای حمله فیشینگ، هکرها اقدام به راه‌اندازی یک پایگاه اینترنتی تقلبی می‌کنند. همانطور که پلیس فتا همیشه به مردم هشدار داده است، خالی کردن حساب بانکی افراد، به بهانه فروش شارژ همچنان قربانی می‌گیرد، بدین ترتیب که فرد در یک سایت جعلی اقدام به خرید شارژ کرده و اطلاعات کارت بانکی‌اش از طریق صفحات فیشینگ درگاه بانکی به سرقت رفته است.
بنابراین لازم است برای انجام یک خرید اینترنتی موفق علاوه بر رعایت تمامی پروتکل‌های امنیتی مثل وارد کردن دستی و چک کردن آدرس دقیق در قسمت آدرس بار، استفاده از افزونه‌های ضد فیشینگ درگاه بانکی، سعی کنید هنگام عملیات پرداخت اینترنتی، رمز دوم پویا خود را در ثانیه‌های پایانی باقیمانده از اعتبار آن وارد کنید تا با این کار فرصت ارتکاب جرم را از مجرمین سلب و گرفتار فیشینگ نشوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *