• 6 اردیبهشت 1403
nvidia logo - انویدیا از سرقت رفتن داده های این کمپانی طی حمله سایبری هفته گذشته خبر داد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت انویدیا (Nvidia) روز سه شنبه از به سرقت رفتن برخی داده های این کمپانی طی حمله سایبری هفته گذشته خبر داد.

سخن گوی انویدیا در محاسبه ای با وبسایت Engadget گفت: ما مطلع هستیم که برخی مدارک کارکنان و داده های ملکی از سیستم هایمان توسط اشخاص حمله گر به سرقت رفته است و در فضای آنلاین پخش شده است.

انویدیا به طور دقیق از داده های به سرقت رفته صحبت نکرده است، اما به گفته وبسایت PCMag گروهی  به نام LAPSUS$ مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته اند. به گفته این تیم موفق شده اند تا حدود 1 ترابایت داده را به چنگ آورند که شامل شماتیک ها و سورس کد های درایور های انویدیا می شود.

 

a6436bb0 9981 11ec 97fd efa27ba4c66c - انویدیا از سرقت رفتن داده های این کمپانی طی حمله سایبری هفته گذشته خبر داد

تیم LAPSUS$ در اعضای عدم پخش داده های به سرقت رفته درخواست مبلغی به عنوان باج کرده است و درخواست داده تا این مبلغ به صورت رمز ارز به تیم پرداخت شود.

احتمال هرگونه اقدام توسط انویدیا نیز بسیار پایین است چرا که طی حملات سایبری شرکت های نفتی آمریکا که طی سال گذشته رخ داد، دفتر جو بایدن، ریاست جمهوری آمریکا، تمامی کسب و کار ها را از همکاری با هکر ها منع کرده است.

انویدیا دراین باره ادامه داد: انتظار نمیرود که این اتفاق تزلزلی در کار ما و توانایی خدمت رسانی به مشتریانمان ایجاد کند.

پس از مطلع شدن از این حمله طی روز 23 فوریه سال جاری، انویدیا  سریعا مقامات قضایی را باخبر ساخت و طی همکاری با کارشناسان امنیتی سایبری اقدامات لازم در مقابل این حمله را صورت داد.

ASUS ROG Swift اولین مانیتور گیمینگ 500hz دنیا
> > >

به گفته انویدیا هیچ گونه باج افزاری توسط این حمله گر ها در سیستم ها جاسازی نشده است و این حمله هیچ ارتباطی به درگیری های بین روسیه و اوکراین نیز ندارد. تیم LAPSUS$ نیز در این باره اعلام کرد که این تیم هیچ گونه فعالیت سیاسی ندارد و حمله این تیم به انویدیا پیام سیاسی در پی ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *