آیفون
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از تصمیمات بحث برانگیز برای تعداد زیادی از کاربران این بود که اپل از ارائه شارژر و هدفون با گوشی های هوشمند جدید آیفون خودداری کرد. همه اینها با این واقعیت توضیح داده شد که این شرکت به محیط زیست اهمیت می دهد و بار مضر بر روی محیط زیست و در عین حال هواپیماهای حامل بار را کاهش می دهد. برنامه اپل استفاده از جعبه‌های کوچک‌تر آیفون برای کاهش انتشار کربن سالانه به میزان 2 میلیون تن، معادل 500000 خودروی خارج از جاده است.

apple money - سود 6.5 میلیارد دلاری اپل، با حذف شارژر و ایرفون محصولات جدید

اما همه به نیت خوب شرکت کوپرتینویی اعتقاد نداشتند. اگرچه بسیاری موافقند که این یک ابتکار “سبز” است، نه به دلیل نگرانی برای طبیعت، بلکه به دلیل طمع شرکت. و اپل واقعاً توانست از آن پول خوبی به دست آورد. به گزارش دیلی میل، حذف هدفون و شارژر از جعبه آیفون باعث شد که اپل در مجموع حداقل 6.5 میلیارد دلار صرفه جویی کند. و آن دسته از کاربرانی که می‌خواستند آیفون خود را سریع‌تر شارژ کنند باید ۱۹ دلار و گاهی بیشتر برای خرید یک شارژر ۲۰ واتی خرج کنند.

اپل با برداشتن شارژر و گوشی از جعبه آیفون 6.5 ميليارد دلار به دست آورد.

همین مبلغ باید برای خرید EarPods خرج می شد. وقتی میلیون ها آیفونی را که اپل هر سال در سرتاسر جهان به فروش می رساند حساب کنید. به نظر می رسد که این شرکت توانسته است مقدار زیادی پول را با یک بسته حذف شده از لوازم جانبی صرفه جویی کند. سود اپل از این صرفه جویی به 6.5 میلیارد دلار رسید. و این بدون در نظر گرفتن 293.4 میلیون دلاری است که به گفته دیلی میل، کاربران برای لوازم جانبی خرج کرده اند.

کنسول بازی KFC با محفظه گرم نگه دارنده غذا
> > >

این 6.5 میلیارد دلار وارد خزانه اپل می شود و سود آن را افزایش می دهد و قیمت سهام آن را بالا می برد. به نوبه خود، این اجازه می دهد تا مبتکران این ایده، از جمله تیم کوک. برای دریافت جوایز میلیون ها دلاری برای این “نوآوری”، کاندید شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *