• 31 اردیبهشت 1403
1613841642 android 12 devices - گوشی های سازگار با اولین پیش نمایش توسعه دهنده اندروید 12
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اولین نسخه پیش نمایش ویژه توسعه دهندگان اندروید 12 هم اکنون در دسترس است، اگرچه لیست موبایل های اندرویدی که می توان این نسخه از اندروید را روی آنها نصب کرد نسبتاً محدود است.

اولین پیش نمایش توسعه دهنده Android 12 اکنون برای دانلود در دسترس است، اگرچه فقط چند دستگاه منتخب واجد شرایط نصب آن هستند. با این حال ، تعداد محدود دستگاهها با توجه به اولین روز انتشار، غیر معمول نیست. هرچه زمان بگذرد، قبل از اینکه نسخه پایدار و عمومی آن در سال 2021 فعال شود ، دستگاه های بیشتری به لیست پشتیبانی شده از Android 12 اضافه خواهند گردید.

در حال حاضر اندروید 12 در حال توسعه است تا یک نسخه کاملا جدید را به مشتریان ارائه دهد. قبل از انتشار اولین پیش نمایش توسعه دهنده، نشانه هایی وجود داشت که نسخه جدید با گزینه های سفارشی سازی بیشتر عرضه خواهد شد. در حالی که برخی از ویژگی های Android 12 هم که اکنون تأیید شده اند، در آینده قابل تغییر یا حتی حذف هستند. به هر حال، این ورژن هم از نسخه های ابتدایی اندروید 12 است و همه ویژگی های موجود در این پیش نمایش همیشه به محصول نهایی راه پیدا نمی کنند.

برای دارندگان دستگاه های Android که می خواهند اولین پیش نمایش نسخه ویژه توسعه دهندگان را نصب کنند و ببینند چه ویژگی هایی در آن ارائه شده، گزینه های گوشی هایی که از این قابلیت پشتیبانی می کنند، محدود هستند. همانطور که معمولاً در مورد نسخه های اولیه Android وجود دارد، فقط تعداد کمی از دستگاه ها سازگار هستند و این لیست در حال حاضر به طور انحصاری برای گوشی های Pixel خود Google اختصاص داده شده است. با این حال ، حتی وقتی که صحبت از گوشی Pixel می شود، همه آنها قادر به نصب Android 12 نیستند. اساساً، هر کسی که الان می خواهد آخرین نسخه Android را دانلود کند، دست کم باید به تلفن هوشمند سری Pixel 3 دسترسی داشته باشد. برای کسانی که Pixel 3 یا Google Phone جدیدتر ندارند، همیشه این گزینه وجود دارد که با استفاده از شبیه ساز Android که از طریق Android Studio در دسترس است، Android 12 را امتحان کنند.

گوشی هایی که تا الان از اندروید 12 نسخه مخصوص توسعه دهندگان پشتیبانی می کنند:
  • Pixel 3 / 3 XL
  • Pixel 3a / 3a XL
  • Pixel 4 / 4 XL
  • Pixel 4a / 4a 5G
  • Pixel 5
گوشی های بیشتری در آینده به این لیست اضافه خواهند شد.

1613842306 android 12 with pixel phones - گوشی های سازگار با اولین پیش نمایش توسعه دهنده اندروید 12

این فقط اولین پیش ویژه نمایش توسعه دهندگان Android 12 است. طی چند ماه آینده، نسخه های پیش نمایش توسعه دهنده بیشتری قبل از انتقال Android 12 به وضعیت بتا منتشر می شود. هنگامی که  Android Beta در دسترس قرار گرفت، تعداد دستگاههایی که می توانند Android 12 را نصب کنند هم افزایش می یابد.
البته ، حتی وقتی نسخه نهایی و stable اندروید 12 برای عموم مردم عرضه شود، بسیاری از دارندگان دستگاه های اندرویدی هنوز باید منتظر بمانند تا بتوانند به جدیدترین نسخه ارتقا پیدا کنند. با توجه به نحوه کار اندروید و تنوع مارک های مختلف گوشی موبایل که همگی از نسخه سفارشی Android خود استفاده می کنند، تاریخ های بروزرسانی بسیار متفاوت خواهند بود. برای اطلاع از زمان ورود به روز رسانی Android 12 برای دستگاه های جداگانه، کاربران باید در مورد  مدل و برند گوشی خاص خود گوش به زنگ باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *