1624816437 comet path - یک ستاره دنباله دار مرموز برای اولین بار وارد منظومه شمسی شد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
هر از چندگاه، ستاره شناسان چیزی را در کیهان کشف می کنند که تاکنون دیده نشده است. اخیراً دانشمندان شی جدیدی کشف کردند که یک دنباله دار است. دنباله دار جدید برناردینلی- برنشتاین نام دارد.
این شیء از Oort Cloud آمده و در چهارشنبه 23 ژوئن رسماً به عنوان دنباله دار تایید شد. این نامگذاری یک هفته پس از آن انجام شد که برای اولین بار به عنوان یک نقطه متحرک کوچک در تصاویر بایگانی شده توسط دوربین انرژی تاریک مشاهده شد. نام رسمی دنباله دار C / 2014 UN271 است.
تاکنون دانشمندان اطلاعات جالبی در مورد این دنباله دار، که تصور می شود 62 مایل عرض دارد، فرا گرفته اند. در حال حاضر 20 برابر فاصله زمین و خورشید از ما دورتر است. این دنباله دار در 23 ژانویه 2031 به نزدیکترین نقطه خود به خورشید خواهد رسید. در آن زمان، دقیقاً در مدار زحل خواهد بود و فاصله آن از زمین حدود 10.95 مسافت خورشیدی است.
ستاره شناسان هیجان زده هستند زیرا حدود دو دهه فرصت دارند تا این ستاره دنباله دار را قبل از ناپدید شدن مجدد برای 5.5 میلیون سال دیگر مطالعه کنند. انتظار می رود این دنباله دار near-pristine باشد و ستاره شناسان از سراسر جهان برای مشاهده آن آماده خواهند شد. مدار آن عمود صفحه سیارات است و در دورترین نقطه از زمین، حدود یک سال نوری از خورشید است.
دانشمندان بر این باورند که این ستاره دنباله دار از ابر اورت که احتمالاً زمانی بخشی از منظومه شمسی بوده آمده باشد. اما با فعل و انفعالات گرانشی با سیارات بزرگتر مانند زحل و نپتون بیرون رانده شده. این احتمالاً اولین بار است که ستاره دنباله دار از زمان ایجاد شدن در مدت ها قبل به منظومه شمسی برمی گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *