1626876709 new jupiter moon 1280x720 1 - ستاره شناس آماتور ماه جدید جوویان را کشف می کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

همه می دانند که زمین فقط یک ماه دارد که به دور سیاره می چرخد. همه ما بیشتر شب ها آن را می بینیم، مهم نیست که در کجای کره زمین هستیم. در حالی که زمین فقط یک ماه دارد، سایر سیارات به طور قابل توجهی ماه بیشتری دارند. به عنوان مثال مشتری 79 قمر شناخته شده دارد و ممکن است یک قمر دیگر نیز داشته باشد.

سال گذشته، یک منجم آماتور چهار قمر از دست رفته جوویان را بازیافت و در طی مراحل، یک قمر ناشناخته را کشف کرد. منجم آماتور Kai Ly است و این کشف spinoff تحقیقات اولیه تصاویر قبل از بازیابی قمرهای مشتری اخیراً کشف شده از جمله Valetudo، Ersa و Pandia بود. این قمرها هنگام بررسی داده های گرفته شده در سال 2003 با استفاده از تلسکوپ 3.6 متری کانادا-فرانسه-هاوایی کشف شدند.

این تصاویر قبلاً برای کشف 33 قمر جدید در مدار مشتری استفاده شده بود. این تصاویر بصورت آنلاین باقی می مانند و لی فکر می کرد می تواند ماه های کشف نشده بیشتری در داده های جمع آوری شده در سال 2003 پنهان باشد. لی با بررسی تصاویر گرفته شده در فوریه 2003 هنگامی که مشتری در حال مخالف بود و قمرهای آن در درخشان ترین ماه ها بودند، شروع به کار کرد.

بررسی سه تصویر پیمایشی که یک منطقه از آسمان را در زمان های مختلف شب 24 فوریه تحت پوشش قرار داده است، منجر به کشف سه قمر بالقوه در حال حرکت با سرعت 13 تا 21 ثانیه قوس در ساعت شد. لی شب دیگر نتوانست دو قمر بالقوه را بازیابی کند اما سومین ماه را پیدا کرد. به طور موقت در مشاهدات پیمایشی از 25 تا 27 فوریه و در تصاویر گرفته شده از طریق تلسکوپ سوبارو در 5 و 6 فوریه EJC0061 تعیین شده است.

اخبار فوری در جستجوی حیات فرازمینی: شواهدی از آب در نزدیکی سطح اروپا
> > >

این تصاویر نشان می دهد که یک قوس 22 تاریخه نشان می دهد که این جسم به مشتری محدود شده است. لی اطلاعات کافی برای ردیابی مدار ماه از تصاویر پیمایشی از 12 مارس تا 30 آوریل داشت. ماه در نزدیکی موقعیت پیش بینی شده خود پیدا شد، و تصاویر بعدی توسط تلسکوپ ها از مشاهدات گرفته شده از اوایل سال 2018 گرفته شد. ماه بسیار کمرنگ است، از نظر بزرگی از 23.2 تا 23.5. سرانجام، این مطالعه با جمع آوری یک کمان از 76 مشاهدات در طی اندکی بیش از 15 سال، داده های کافی را در نظر گرفت تا مدار آن برای دهه ها از امنیت کافی برخوردار باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *