• 31 اردیبهشت 1403
1628102462 840px youtube shorts explained what where how when why 3 e1604132852184 - صندوق سرمایه 100 میلیون دلاری یوتیوب برای تولید کنندگان محتوای Youtube Shorts راه اندازی شد + فیلم آموزشی کسب درآمد از یوتیوب
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یوتیوب به طور رسمی صندوق سرمایه ویدئوهای کوتاه (Youtube Shorts Funds) این پلتفرم را راه اندازی کرد.این سرمایه گذاری که در اواسط ماه می معرفی شد، مبلغ 100 میلیون دلار را به تولید کنندگان محتوا در سال های 2021 و 2022 اختصاص می دهد. البته شرط هایی برای این موضوع وجود دارد.

حال که YouTube Shorts از مرحله آزمایش خارج شده است، توتیوب این مبلغ را برای هزاران تولید کننده محتوا در سرتاسر جهان در نظر گرفته است. کاربران با تولید محتوای مناسب مبلغی بین 100 دلار تا 10.000 دلار در ماه دریافت خواهند کرد، که این مبلغ به میزان سرگرمی کاربران (engagement) و تعداد بازدید ها و بازخورد های ویدئو های کوتاه تولید شده بستگی دارد. البته یوتیوب آمار و استاندارد دقیقی برای این مبالغ اعلام نکرده است.

یکی از مهم ترین نکته های اعلام شده توسط یوتیوب، اصالت محتوای تولید شده می باشد. به طور مثال ویدئو های قدیمی و یا ویدئو هایی که برای دیگر پلتفرم ها مانند تیک تاک (TikTok) استفاده شده اند، شامل دریافت مبلغی نخواهند شد. این نوع محدویت باعث می شود تا یوتیوب دچار مشکلات مشابه دیگر پلتفرم های رقیب تیک تاک نشود، که در بسیاری از موارد ویدئو های منتشر شده در این پلتفرم ها، همراه با واترمارک و برند تیک تاک باز نشر می شوند.

صندوق سرمایه ویدئوهای کوتاه برای تولید کنندگان محتوای بالای 13 سال در آمریکا در نظر گرفته شده است، که این محدودیت سنی در کشور های دیگر بر اساس قوانین می توانید متفاوت باشد. افراد زیر 13 سال نیز باید توسط یکی از والدین یا سرپرستان، اقدام به ایجاد حساب کاربری AdSense کرده و سپس آن را به کانال یوتیوب خود متصل کنند. اولین مبالغ طی ماه جاری به کاربران واجد شرایط ارسال خواهد شد. گوگل اعلام کرد که واجد شرایط بودن تولید کنندگان محتوا، هرماه بازنگری خواهد شد، به این معنی که شخصی که این ماه واجد شرایط باشد، ممکن است ماه آینده دیگر در لیست قرار نگیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *