• 25 فروردین 1403
1628178289 google fires 80 employees for exploiting user data resize md - گوگل 80 کارمند را برای سوء استفاده از داده های کاربران اخراج کرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیا باور می کنید که غول های فناوری جهان، وقتی گزینه های حفظ حریم خصوصی مانند به اشتراک گذاری عکس های خود را فقط در یک حلقه محدود به شما ارائه می دهند؟ به احتمال زیاد شما اطلاعات خصوصی را بصورت آنلاین منتشر نمی کنید و بنابراین ، از انتشار آنها خودداری می کنید. اما آیا می دانید که کارکنان این شرکت ها معمولاً اجازه دارند حساب های شما را از طریق اقدامات در پشتی بررسی کنند؟ برخلاف هنجارهای حفظ حریم خصوصی ، این امر اغلب اتفاق می افتد و گزارش جدیدی نشان می دهد که گوگل در چند سال گذشته تعداد زیادی از کارکنان خود را به دلیل این کار اخراج کرده است.
قبل از شروع ، یک توضیح. فقط Google تنها نیست که در آن کارکنان افراد دیگر را زیر نظر بگیرند. کارکنان دیگر شرکت های فناوری مانند فیس بوک و اسنپ چت نیز در انجام این کار مجرم شناخته شده و توسط کارفرمایان آنها مجازات شده اند. در هر صورت ، شما فکر می کردید که این یک پدیده جدید است ، یک گزارش معاون گوگل در2019 به ما می گوید که در گذشته ، حتی کارکنان MySpace چنین رفتاری را انجام می دادند و پیام های کاربر را می خواندند.
افشاگری هایی از این قبیل برای شرکت های فناوری که غالباً به عنوان نهادهایی که از آزادی های مدنی حمایت می کنند ، خود را به رخ می کشند ، لحظات افتخار آمیزی نیستند. بنابراین ، حتی اگر شرکت ها علیه کارکنان خطاکار اقدام می کنند ، آنها جزئیات را به همراه نتایج سه ماهه خود منتشر نمی کنند. بنابراین اطلاعات مربوط به اخراج کارکنان گوگل از یک سند فاش شده آمده است.
دریافت کننده سند فاش شده ، جزئیات زیادی در مورد چگونگی تعیین شرکتها در زمینه شناسایی حوادث یا شروع تحقیقات در مورد آنها فاش نکرده است ، اما در مورد اقدامات انجام شده اعداد مشخصی ارائه می دهد. بنابراین ، در حالی که ما نمی دانیم هر سال چند مورد از مشکلات حریم خصوصی رخ می دهد ، اما تصوراتی در مورد اینکه چه تعداد از آنها به اندازه کافی جدی هستند تا Google بتواند در واقع سختگیرانه علیه کارکنان خود اقدام کند، وجود دارد.
این سند نشان داد که تنها در سال 2020 ، گوگل 36 کارمند را به دلیل این تخلفات جدی اخراج کرد در حالی که این تعداد در سال 2019 و 2018 به ترتیب 26 و 18 نفر بود. روند صعودی احتمالاً نشان می دهد که شرکت ها نیز به این تخلفات به طور جدی نگاه می کنند و وسایلی برای شناسایی آنها در هنگام وقوع دارند.
این گزارش می افزاید که 86 درصد از جرائمی که در سال 2020 رخ داده است شامل به اشتراک گذاری داده ها با افرادی است که مجاز به دریافت اطلاعات نیستند ، در حالی که ده درصد از جرایم شامل دسترسی ، تغییر یا پاک کردن داده های کاربران و کارمندان گوگل است.
سخنگوی Google در بیانیه ای که به Vice داد ، اظهار داشت که بیشتر حوادثی که فاش شده مربوط به “دسترسی یا سوء استفاده از اطلاعات اختصاصی یا IP شرکت یا مالکیت آنها” است. در مورد داده های کاربر ، سخنگو افزود که این شرکت استانداردهای پیشرو در صنعت مانند محدود کردن دسترسی ، بررسی چند مرحله ای قبل از دسترسی به داده ها و آموزش سالانه برای کارکنان خود را برای حفاظت از داده ها در برابر هر گونه تهدید داخلی ، دنبال می کند. این شرکت همچنین کلیه ادعاها را بررسی کرده و در صورت لزوم اقدامات اصلاحی را انجام می دهد.
ما برای بیانیه با Google تماس گرفته ایم و مطابق پاسخ شرکت داستان را به روز خواهیم کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *