• 25 فروردین 1403
متا، مایکروسافت، اپیک گیمز و چندین کمپانی بزرگ دیگر برای توسعه استاندارد های متاورس به یکدیگر پیوستند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 


گروهی از کمپانی ها که شامل برخی از بزرگترین ها در عرصه تکنولوژی و اینترنت می شود، دست در دست یکدیگر داده اند تا استاندارد های تعاملی لازم برای  یک متاورس باز را توسعه دهند.

این گروه که Metaverse Standards Forum نام گرفته است، تشکیل شده از کمپانی های مشهوری مثل سونی، متا، مایکروسافت، هوآوی، انویدیا، کوالکوم، اپیک گیمز، یونیتی و ادوبی و چندین کمپانی دیگر می باشد.

رویترز در این باره خاطر نشان کرد که نام شرکت اپل به طور اشکارا در این لیست مشاهده نمی شود. در طی سال های گذشته گزارشات متعددی حاکی عرضه هدست های واقعیت مجازی و یا واقعیت افزوده توسط اپل منتشر شده است و انتظار میرود که پس از عرضه این دستگاه ها به یکی از بازیکن های اصلی صحنه متاورس تبدیل شود.

2022 06 23 18 33 35 The Metaverse Standards Forum Opera - متا، مایکروسافت، اپیک گیمز و چندین کمپانی بزرگ دیگر برای توسعه استاندارد های متاورس به یکدیگر پیوستند

نام بزرگ دیگری که در این لیست مشاهده نمی شود، گوگل است که گزارشاتی مبنی بر ساخت هدست های واقعیت افزوده با نام Project Iris توسط این کمپانی میز منتشر شده است. نام های Niantic سازنده بازی Pokemon Go و Roblox نیز در این لیست دیده نمی شود عضویت در این گروه برای همه کمپانی ها آزاد و رایگان است، پس کمپانی های دیگری نیز میتوانند بعدها به آن بپیوندند.

همانند هر استاندارد دیگر، این مورد برای متاورس در صورتی موفقیت آمیز تلقی می شود که کمپانی های دیگر بخصوص بزرگترین بازیکنان صنعت آن را اتخاد کنند.

Meta Microsoft NVIDIA Unity and others form Metaverse Standards Forum - متا، مایکروسافت، اپیک گیمز و چندین کمپانی بزرگ دیگر برای توسعه استاندارد های متاورس به یکدیگر پیوستند

این فروم در اطلاعیه رسمی نوشت: بسیاری از رهبران صنعت بیان کرده اند که پتانسیل متاورس اگر بر اساس استانداردهای باز ساخته شود به بهترین وجه محقق خواهد شد.

کارمندان مایکروسافت در هنگام قرنطینه کرونا در دیتاسنتر ها می خوابیدند
> > >

این گروه همچنین اعلام کرد که بر روی پروژه های عملی و واقع گرایانه تمرکز خواهد داشت، که شامل برگزاری رویداد های  Hackathons و کار بر روی ابزار های منبع باز طراحی شده برای سرعت بخشی به آزمایش و اتخاذ استاندارد های متاورس خواهد شد.

با اینکه اعضای جدید از هر زمانی میتوانند به این فروم بپیوندند، انتظار میرود که اعضای تیم از مال جولای سال جاری در جلسات فروم حضور داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *