• 3 اردیبهشت 1403
خروج از گروه های واتس اپ بدون مطلع کردن دیگران در بروز رسانی جدید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش TechCrunch، واتس اپ به تازگی چندین ویژگی مهم حفظ حریم خصوصی از جمله گزینه مسدود کردن وضعیت آنلاین را که اخیراً در نسخه بتا نشان داده است، معرفی کرده است. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا در یک پست بر روی صفحه فیس بوک خود گفت: هدف نهایی این است تا واتس اپ را به اندازه مکالمات رو در رو خصوصی و امن کنیم.

ویژگی جدید  کنترل حضور آنلاین یا Online presence Control به شما امکان می دهد در حالی که به نظر می رسد آفلاین هستید پیام ارسال کنید. این ویژگی سطح بالاتری از حریم خصوصی را نسبت به توانایی پنهان کردن وضعیت آخرین بازدید یا Last Seen از مخاطبین خاص ارائه می دهد، ویژگی که اوایل سال جاری معرفی شد.

خوشبختانه می‌توانید این ویژگی را به‌صورت جزئی کنترل کنید و تصمیم بگیرید که کدام مخاطب می‌تواند وضعیت آنلاین شما را مشاهده کند و کدام نه. هیچ محدودیتی وجود ندارد، و شما می توانید افراد را در هر زمان به آن اضافه کنید و یا حذف کنید. این ویژگی در اواخر این ماه برای همه کاربران در دسکتاپ و موبایل عرضه خواهد شد.

WhatsAppViewOnce - خروج از گروه های واتس اپ بدون مطلع کردن دیگران در بروز رسانی جدید

واتس اپ همچنین در حال آزمایش مسدود کردن اسکرین شات برای مشاهده پیام هایی است که پس از یک نمایش ناپدید می شوند. زمانی که این پیام‌ها سال گذشته معرفی شدند، متا گفت که شما همچنان باید احتیاط کنید، زیرا ممکن است کسی از آن‌ها اسکرین‌شات بگیرد.

ویژگی جدیدی که به شما امکان می دهد گرفتن چنین اسکرین شات هایی را مسدود کنید اکنون در حال آزمایش است، اما این شرکت امیدوار است که به زودی آن را در اختیار همه کاربران قرار دهد.

قابلیت استفاده چند دستگاهی از WhatsApp به زودی عرضه خواهد شد
> > >

تغییر نهایی نیز، به کاربر امکان می دهد گروه‌ها را به‌صورت خصوصی ترک کنند، بدون اینکه یک اعلان انبوه برای دیگران ارسال شود که شما رفته‌اید. اگرچه مدیران گروه همچنان مطلع خواهند شد.

این قابلیت نیز اواخر این ماه بر روی نسخه دسکتاپ و اپلیکیشن های واتس اپ عرضه خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *