1628790628 mediatek dimensity 920 810 1280x720 1 - معرفی دو تراشه 5G میان رده توسط مدیاتک
زمان مطالعه: 2 دقیقه

در سال های اخیر اپراتور های شبکه و تولید کنندگان گوشی های هوشمند، سعی در متقاعد کردن همه به استفاده از 5G دارند، اما مشکل اینجاست که گوشی ها و دستگاه های پشتیبانی کننده از این تکنولوژی هنوز به طور گسترده در بازار موجود نیست و با اینکه گستره آن در حال افزایش است، معمولا شامل گوشی های گران قیمت و رده بالا می شود. با توجه به وضعیت مالی و خسارت های وارد شده در سرتاسر دنیا به دلیل پاندمی جهانی، بسیاری از افراد همچنان به دنبال گوشی های میان قیمت و اقتصادی هستند.

مدیاتک به تازگی با عرضه تو تراشه 5G جدید برای دستگاه های میان رده قصد دارد این بخش از نیاز بازار را پشتیبانی کند. البته ناگفته نماند این دو تراشه اولین تراشه های میان قیمت 5G مدیاتک نیستند. این کمپانی در رقابت سخت با کوالکوم، اقدام به تولید پردازنده های 5G متعددی در بازه های قیمتی متفاوت کرده است.

یکی از این تراشه های 6 نانومتری با نام Dimensity 920 تمرکز قوی بر روی مولتی مدیا و بازی ها دارد. با استفاده از تکنولوژی HyperEngine نسخه 3 مدیاتک، این پردازنده از قابلیت صفحه نمایش انطباقی یا adaptive display بهره می برد که امکان داشتن نرخ بروز رسانی تصویر فوق العاده را برای این امر ارائه می دهد. این تراشه دارای هشت هسته از نوع Cortex-A78 و Cortex-A55 تا بتواند تعادل مناسبی بین بازدهی و بهره بری ارائه دهد.

تراشه Dimensity 810 نیز که کمی از مدل Dimensity 820 ضعیف تر است و دارای هسته های از نوع Cortex-A76 و Cortex-A55 با سرعت کلاک نسبتا پایین تری می باشد. با این اوصاف این تراشه نیز نرخ بروز رسانی تصویر تا 120 هرتز را پشتیبانی می کند و برای پردازش تصویر به کمک هوش مصنوعی بهینه شده است. این تراشه نیز بر پایه پردازنده های 6 نانومتری طراحی شده است.

سامسونگ نمونه اولیه از ارتباط بی سیم 6G را به نمایش گذاشت
> > >

به گفته MediaTek گوشی هایی که از تراشه های Dimensity 810 و Dimensity 920 استفاده می کنند در سه ماهه سوم سال جاری عرضه خواهند شد. مدیاتک در سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته و در برخی آمار های فروش به چالش بزرگی برای کوالکوم تبدیل شده است. البته گوشی هایی که از پردازنده های مدیاتک استفاده می کنند، همچنان به صورت کامل توسط عموم پذیرفته نشده اند، و بسیاری نگاه منفی به آن ها دارند. اما افزایش فروش گوشی ها و دستگاه های استفاده کننده ازاین تراشه ها و تحلیلات بازار نشان می دهد این موضوع به آهستگی در حال تغییر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *