• 25 فروردین 1403
1626598354 2021 07 18 13 20 45 malaysian authorities crush 1069 crypto mining rigs with a steamroller   engadg 1440x720 - مقامات مسئول مالزی 1.2 میلیون دلار سخت افزار ماینینگ را از بین بردند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

اگر تا به حال برایتان سوال بوده که مقامات مسئول به کامپیوتر های ماینینگ توقیف شده چه کار می کنند، شاید این مطلب برایتان جالب باشد. به گزارش انتشاریه Dayak Daily دولت مالزی با استفاده از غلتک، 1069 کامپیوتر ماینینگ را که طی 6 یورش در بین ماه های فوریه و آپریل سال جاری توقیف شده اند از بین برد. به گفته Sarawak Energy Berhad یکی از کمپانی های برق در مالزی این ماینر ها اقدام به سرقت میزان زیادی برق از این  کمپانی کرده اند که ارزش آن حدود 2 میلیون دلار برآورد شده است.

همینطور که شاید اطلاع داشته باشید، افرادی که قصد ماینینگ ارز های مجازی مثل بیت کوین به صورت جدی دارند، نیازمند تهیه کامپیوتر های خاص برای ماینینگ هستند. این دستگاه ها معمولا مصرف برق خیلی بالایی دارند. به همین دلیل معمولا سرقت برق در جاهایی که به فعالیت ماینینگ مشغول بودند بارها گزارش شده است. به طور مثال در شهری در اوکراین نیروهای امنیتی موفق به کشف مجموعه بزرگی از ماینر ها شدند که با استفاده از کنسول پلی استیشن 4 اقدام به ماینینگ کرده اند و ماینر ها متهم به سرقت برق از جریان برقی کشور شده اند.

 رئیس پلیس شهری مالزی در بیانیه ای اعلام کرده که سرقت برق در ماه های اخیر در حدی بوده است که سه خانه در اقدامات نا آمن در برق کشی دچار آتش سوزی شده اند. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *