1624450790 rocket xtrm 3 1280x720 1 - معرفی SSD اکسترنال Rocket XTRM-Q با حافظه 16 ترابایت
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هر کسی که با جابه جایی فایل ها و داده های زیادی سر و کار دارد میداند که پروسه انتقال داده با استفاده از ابزارها و رابط کاربری های آهسته میتواند بسیار رنج آور و طولانی باشد. شرکت Sabrent به تازگی از یک حافظه SSD جدید در یک قاب آلمینیومی با نام Rocket XTRM-Q (SB-DXMQ-8X2) رونمایی کرده است که به کاربران سرعت بسیار بالا، فضای زیاد و استقامت ساخت را در یک محصول ارائه می دهد.

با گزارش هاسترتک، این دستگاه دارای یک سیستم مانیتورینگ داخلی حرارت و سلامت می باشد و قاب آن با استفاده از فقل های آهنربایی بر روی SSD نصب شده است که برای باز کردن نیازی به ابزار ندارد. در داخل این قاب یک جفت حافظه 8 ترابایت جاسازی شده است که در مجموع 16 ترابایت حافظه را ارائه می دهد. لازم به ذکر است این دستگاه دارای یک آداپتور مخصوص بوده و مصرف برق آن از طریق کامپیوتر تامین نمیشود.

1624450840 rocket xtrm 1 978x800 1 - معرفی SSD اکسترنال Rocket XTRM-Q با حافظه 16 ترابایت
هر کدام از حافظه های داخل این دستگاه میتوانند هم به صورت جداگانه کار کنند و هم با استفاده از نرم افزار داخلی Rocket XTRM-Q به صورت یک حافظه واحد عمل کنند. این درایو ها از قابلیت پیکربندی RAID 0 برای بهترین عملکرد و هم از پیکربندی RAID 1 برای امنیت اطلاعات و تکثیر داده ها بر روی هر دو درایو به صورت همزمان پشتیبانی میکند. همچنین این درایوها از قابلیت JBPD/SEQUENTIAL بهره میبرند، این قابلیت به دستگاه امکان میدهد تا داده ها را بر روی یکی از درایو ها ذخیره کرده و پس از پر شدن درایو اول، بلافاصله شروع به ذخیره داده بر روی درایو دوم کند.

اما نقطه عطف فروش حافظه اکسترنال Rocket XTRM-Q سرعت بسیار بالای آن است. هر کدام از دیسک های درایو، توان نوشتن و خواندن اطلاعات با سرعت 1400 مگابایت بر ثانیه را دارد که با استفاده از قابلیت RAID 0 تا 2800 مگابایت بر ثانیه ارتقاء میابد. این دستگاه همچنین دارای درگاه Thunderbolt 3 با همراه گواهینامه شرکت اینتل بوده، و به گفته سازندگان از معدود دستگاه هایی است که موفق به دریافت گواهینامه کامل Thunderbolt 3 از شرکت مایکروسافت شده است.
1624450872 rocket xtrm 2 798x800 1 - معرفی SSD اکسترنال Rocket XTRM-Q با حافظه 16 ترابایت
البته این امکانات و سرعت بالا با قیمت بسیار تندی نیز همراه است. در حال حاضر Rocket XTRM-Q در فروشگاه سایت Sabrent به قیمت بالای 3299 دلار قابل خرید است و در برخی فروشگاه های شخص ثالث مثل آمازون با قیمت پایین تر اما همچنان بسیار گران 2899 دلار در دسترس است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.