• 31 اردیبهشت 1403
1624450790 rocket xtrm 3 1280x720 1 - معرفی SSD اکسترنال Rocket XTRM-Q با حافظه 16 ترابایت
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هر کسی که با جابه جایی فایل ها و داده های زیادی سر و کار دارد میداند که پروسه انتقال داده با استفاده از ابزارها و رابط کاربری های آهسته میتواند بسیار رنج آور و طولانی باشد. شرکت Sabrent به تازگی از یک حافظه SSD جدید در یک قاب آلمینیومی با نام Rocket XTRM-Q (SB-DXMQ-8X2) رونمایی کرده است که به کاربران سرعت بسیار بالا، فضای زیاد و استقامت ساخت را در یک محصول ارائه می دهد.

با گزارش هاسترتک، این دستگاه دارای یک سیستم مانیتورینگ داخلی حرارت و سلامت می باشد و قاب آن با استفاده از فقل های آهنربایی بر روی SSD نصب شده است که برای باز کردن نیازی به ابزار ندارد. در داخل این قاب یک جفت حافظه 8 ترابایت جاسازی شده است که در مجموع 16 ترابایت حافظه را ارائه می دهد. لازم به ذکر است این دستگاه دارای یک آداپتور مخصوص بوده و مصرف برق آن از طریق کامپیوتر تامین نمیشود.

1624450840 rocket xtrm 1 978x800 1 - معرفی SSD اکسترنال Rocket XTRM-Q با حافظه 16 ترابایت
هر کدام از حافظه های داخل این دستگاه میتوانند هم به صورت جداگانه کار کنند و هم با استفاده از نرم افزار داخلی Rocket XTRM-Q به صورت یک حافظه واحد عمل کنند. این درایو ها از قابلیت پیکربندی RAID 0 برای بهترین عملکرد و هم از پیکربندی RAID 1 برای امنیت اطلاعات و تکثیر داده ها بر روی هر دو درایو به صورت همزمان پشتیبانی میکند. همچنین این درایوها از قابلیت JBPD/SEQUENTIAL بهره میبرند، این قابلیت به دستگاه امکان میدهد تا داده ها را بر روی یکی از درایو ها ذخیره کرده و پس از پر شدن درایو اول، بلافاصله شروع به ذخیره داده بر روی درایو دوم کند.
موس جدید شرکت XPG با یک ترابایت حافظه SSD پرسرعت معرفی شد
> > >

اما نقطه عطف فروش حافظه اکسترنال Rocket XTRM-Q سرعت بسیار بالای آن است. هر کدام از دیسک های درایو، توان نوشتن و خواندن اطلاعات با سرعت 1400 مگابایت بر ثانیه را دارد که با استفاده از قابلیت RAID 0 تا 2800 مگابایت بر ثانیه ارتقاء میابد. این دستگاه همچنین دارای درگاه Thunderbolt 3 با همراه گواهینامه شرکت اینتل بوده، و به گفته سازندگان از معدود دستگاه هایی است که موفق به دریافت گواهینامه کامل Thunderbolt 3 از شرکت مایکروسافت شده است.
1624450872 rocket xtrm 2 798x800 1 - معرفی SSD اکسترنال Rocket XTRM-Q با حافظه 16 ترابایت
البته این امکانات و سرعت بالا با قیمت بسیار تندی نیز همراه است. در حال حاضر Rocket XTRM-Q در فروشگاه سایت Sabrent به قیمت بالای 3299 دلار قابل خرید است و در برخی فروشگاه های شخص ثالث مثل آمازون با قیمت پایین تر اما همچنان بسیار گران 2899 دلار در دسترس است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *