رزرو کنسول دستی جدید Steam Deck با مشکلات بزرگی همراه بود

کنسول دستی جدید استیم با نام Steam Deck روز گذشته معرفی شد و با هیاهوی زیادی روبرو شد، بسیاری نسبت به آن بد بین بودند و بسیاری نسبت به آن هیجان زده شدند. رزرو این کنسول ها طبق برنامه شرکت Valve سر موعد شروع شد، اما بقیه پروسه رزرو به خوبی پیش نرفت و با مشکلات بزرگی همراه بود.
بسیاری از کاربرانی که سعی داشتند تا یک دستگاه از این کنسول را برای خود رزرو کنند با مشکلات متعددی مثل از دسترس خارج شدن سایت، یا پروسه پرداخت با تاخیر زیاد و یا حتی فقل شدن حساب کاربر به دلیل اقدامات متعدد برای سفارش کنسول.به عبارت دیگر عرضه این کنسول به همان فاجعه ای تبدیل شد که شامل حال عرضه همه کنسول های جدید می شود. به نظر می رسد که پیش خرید و سفارش کنسول های جدید به دلیل هجوم تعداد زیادی از مشتاقان با مشکلاتی مشابه روبرو می شود. بسیاری از گله و شکایات در مورد این موضوع در شبکه های اجتماعی و ویدئو های یوتیوب نیز دیده می شود.

رزرو کنسول دستی جدید Steam Deck با مشکلات بزرگی همراه بود

در این بین نام افرادی مثل جاستین رویلند (Justin Roiland) خالق و صداگذار انمیشین محبوب ریک و مورتی نیز دیده می شود که پیغام سایت استیم را به اشتراک گذاشته است.

It looks like you’ve been attempting a lot of purchases in the last few hours. Please wait a while before trying again

اگر از کاربران فعال استیم هستید بی شک قبلا به پیام های مشابهی در این سایت برخورده اید. کاربران بسیاری نسبت به قابلیت های این دستگاه هیجان زده هستند. به خصوص که محدودیتی در سیستم عامل قابل نصب بر روی آن و اجرای بازی های دیگر پلتفرم ها وجود ندارد. در واقع این کنسول یک کنسول انحصاری استیم نیست و یک کامپیوتر دستی با برند استیم است.

نرم افزار اندروید برای آزمایش مقامت گوشی در مقابل آب
بیشتر

رزرو کنسول دستی جدید Steam Deck با مشکلات بزرگی همراه بود
بی شک بسیاری از طراحان سخت افزار و Modder ها بی صبرانه منتظر هستند تا ببینند چه دستکاری هایی در سخت افزار این دستگاه می توانند صورت بدهند و یا چه نوع برنامه ها و کنسول هایی را برای آن شبیه سازی کنند. این موارد در کنار از دست خارج شدن سایت استیم دقایقی پس از شروع رزرو نشان از پرطرفدار بودن این محصول جدید دارد، و باید دید فروش آن طی ماه های آینده به کجا خواهد رسید و آیا قادر به ارائه وعده های داده شده خواهد بود یا خیر.

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

اینفیتینی آینده سری بازی های Assassin’s Creed

خواندن مطلب بعدی ←

تلسکوپ فضایی هابل توسط ناسا با موفقیت تعمیر و به فعالیت عادی بازگشت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *