• 31 اردیبهشت 1403
1628010537 google tensor chip resize md - گوگل از تراشه اختصاصی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تقریباً پنج سال پس از راه اندازی سری تلفن های هوشمند پیکسل، گوگل اعلام کرد که تراشه سازان معمولی را کنار گذاشته و تلفن پیکسل بعدی خود را با تراشه ای که خود ساخته است تغذیه می کند. این تغییر سیاست بسیار شبیه به اپل است که پس از استفاده از تراشه های خود ساخته شده برای iPhone های خود، اکنون از آنها برای Mac های خود نیز استفاده می کند. برای اینکه بدانیم تراشه گوگل چقدر خوب است، فقط باید منتظر پاییز باشیم، زمانی که پیکسل 6 در دسترس است.

گوگل اولین تراشه خود، Google Tensor را در یک پست وبلاگی اعلام کرد. با تألیف ریک استرلو، نایب رئیس ارشد دستگاه ها و خدمات در Google، این اطلاعیه با شکایت در مورد محدودیت های محاسباتی محصولات تولیدکنندگان تراشه موجود که مانع تحقق چشم انداز Google می شد، آغاز شد. بنابراین، این شرکت قصد دارد Socket-on-Chip (SoC) خود را برای تأمین انرژی تلفن هوشمند آینده خود، Pixel 6، بسازد.

برخلاف معماری مبتنی بر مادربرد که شامل اجزای جداشدنی مانند حافظه، پردازنده و غیره است، معماری سوکت روی تراشه همه این اجزا و موارد دیگر را در یک برد مدار واحد ادغام می کند. هدف گوگل این است که تخصص خود را در محاسبات ابری به منظور تغییر نحوه پردازش عملکردهای روزمره تلفن های هوشمند مانند عکس ها و ویدئوها تغییر دهد، در حالی که برنامه های هوش مصنوعی را به کف دست شما می آورد، بدون این که در واقع در سراسر جهان از رایانه ابری استفاده کنید.

هرآنچه درباره گوشی جدید Google Pixel 6 می دانیم + ویدئو با زیرنویس فارسی
> > >

این شرکت ادعا کرده است که در صورت حرکت افراد هنگام گرفتن عکس و اعمال بهبود در فیلم ها، ویژگی های جدیدی مانند تاری کمتر را به دوربین ارائه می دهد. ارائه جریان طبیعی به متن به گفتار، ترجمه آفلاین برای زیرنویس های ویدئویی و بهبود تشخیص گفتار نیز چیزی است که شرکت مدعی است با کمک تراشه Tensor خود آن را فتح کرده است.

علاوه بر ایجاد تغییرات در قسمت داخلی گوشی، گوگل تغییراتی را در نمای بیرونی پیکسل با معرفی یک نوار دوربین برای قرار دادن اندازه رو به رشد سنسورها و لنزها، در حالی که گوشی ها باریک تر شده اند، اعمال کرده است. این گوشی بر روی اندروید 12 اجرا می شود که دارای ویژگی جدیدی است که حول محور انیمیشن هایی به نام Material You می باشد که علم رنگ را با طراحی و مهندسی تعامل ترکیب می کند.

باید دید همه اینها چگونه پیش خواهد رفت. این شرکت هیچ جزئیاتی در مورد پیکسل فاش نکرده اما به CNBC گفته است که قصد دارد گوشی های پرچمدار بیشتری را عرضه کند و بر روی بازاریابی با پیکسل جدید تمرکز کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *