1610704594 img 1857 - کمبود کارت های گرافیکی Nvidia و AMD تا کی ادامه خواهد داشت؟
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

حدس و گمان های زیادی برای دلیل این کمبود شدید بیان شده، اما این مشکل تا کی ادامه خواهد داشت؟

خرید کارت های گرافیکی جدید از هر دو کمپانی برای گیمر ها معضلی بزرگ است. جدا از مشکلات یافتن موجودی، خریداران باید با قیمت های غیر منطقی نیز سر و کله بزنند. طی محاسبه ای که با افراد کلیدی دو کمپانی انجام شده، نظر میرسد این مشکل تا پایان نیمه اول 2021 ادامه خواهد داشت.

در محاصبه ای که تحلیل گر بازار، هارلان سور (Harlan Sur) با مدیر ارشد مالی انویدیا داشته، بیان شده که دلیل این کمبود میزان درخواست بالا و ممتدد بازار است. انتظار میرود که طراحان این چیپ ها تا ربع اول سال مالی با مشکل پاسخ گویی به درخواست بازار مواجه باشند و متاسفانه باید اضافه کرد، ربع اول سال مالی انویدیا ماه آوریل است. این بدین معنیست که مشکل کمبود تا نیمه دوم سال میلادی ادامه خواهد داشت.

همچنین، یان کاترس (Ian Cutress) از سایت تکنولوژی AnandTech محاصبه ای با مدیر عامل AMD، لیسا سو (Lisa Su) داشته است. طی این محاصبه AMD نیز دلیل کمبود کارت های گرافیکی را درخواست شدید بازار بیان کرد. لیسا سو در ادامه اضافه کرد، کمبود اجزای لازم برای تولید یکی دیگر از این دلایل است، و این مشکل تا پایان ماه ژوئن سال 2021 برطرف نخواهد شد و ممکن است مشکل تامین بازار AMD تا اواسط نیمه دوم سال ادامه داشته باشد. این درحالی است که مدتی قبل از عرضه کارت های گرافیکی نسل جدید، این کمپانی اعلام کرد مشکلات کمبود موجودی که انویدیا با آن روبرو است را نخواهد داشت.

مانیتور گیمینگ MSI با تکنولوژی کوانتوم دات
> > >

هر دوکمپانی تمام تلاش خود را میکنند تا هرچه زودتر نیاز بازار را بر طرف کنند. از طرفی Nvidia میتواند کارت های مخصوص ماینینگ بدون درگاه تولید کرده و AMD از طریق وبسایت خود به فروش کارت های رفرنس ادامه دهد تا کارت های گرافیکی به قیمت واقعی خود بفروش برسند. هر دوکمپانی هیچ اشاره ای به بازار سیاه و ربات هایی که تمام موجودی وبسایت ها را در عرض چند دقیقه میخرند، نکرده اند، و همچنان جای پاسخی برای مقابله با این مشکلات باقیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *