گوگل به زودی اشتراک فایل بین دستگاه های کاربر را سهولت می بخشد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

گوگل اخیرا تعداد زیادی به روز رسانی برای اندروید معرفی کرده است که گوشی ها و تبلت ها را برای بسیاری از افراد مفیدتر می کند.

یکی از قابل توجه‌ترین تغییرات مربوط به قابیلیت Nearby Share است، که همانند AirDrop شرکت اپل اما برای اندروید است، که انتقال فایل‌ها بین دستگاه‌های اندرویدی شما را آسان‌تر می‌کند.شما میتوانید پس از ثبت دستگاه ها در لیست برای اشتراگ گذاری، دستگاه‌های Android شما به‌طور خودکار فایل‌ها را از یکدیگر می‌پذیرند، حتی اگر صفحه نمایش خاموش باشد.

بنابراین، ممکن است به زودی دیگر نیازی به ایمیل کردن فایلی از گوشی  به تبلت یا لپتاپ خود نداشته باشید. قابلیت اشتراک شخصی باید در چند هفته آینده در دسترس باشد.

2022 09 10 16 03 46 Window - گوگل به زودی اشتراک فایل بین دستگاه های کاربر را سهولت می بخشد

در حال حاضر مشخص نیست که چه زمانی می‌توانید برخی دیگر از ویژگی‌های تازه اعلام‌شده توسط گوگل را بررسی کنید، که شامل تنظیمات دسترسی بیشتر است. اندروید قابلیتی به نام “اعلان های صدا” یا Sound notifications دارد که برای کمک به افراد ناشنوا و کم شنوا طراحی شده است.

هنگامی که این ویژگی فعال باشد، می‌تواند به صداهایی مانند هشدار آتش، ضربات در و آب جاری (شیر آبی که در خانه باز مانده) گوش دهد و با یک اعلان بصری یا لرزش در تلفن یا ساعت به کاربر هشدار دهد. به زودی، کاربران می توانند صداهای سفارشی را به کتابخانه هشدارهای خود اضافه کنند. آن‌ها می‌توانند صدا را از دستگاه‌ها و غیره ضبط کنند و وقتی دستگاهشان دوباره آن صدا را بشنود، اعلان‌ها را دریافت کنند.

2022 09 10 16 05 16 Window - گوگل به زودی اشتراک فایل بین دستگاه های کاربر را سهولت می بخشد

از طرفی Google TV اکنون مجموعه ای از فیلم ها با توضیحات صوتی درباره محتویات آن فیلم دارد و می‌توانید با استفاده از Google assistant نیز به جستجوی این توضیحات بپردازید.

تغییرات بزرگ Gmail توسط گوگل عرضه شد
> > >

همچنین قابلیت SharePlay نیز برای نرم افزار Meet در راه است. شما قادر خواهید بود ویدیوهای YouTube را تماشا کنید و با حداکثر 100 دوست و اعضای خانواده به طور همزمان بازی کنید. گوگل می‌گوید این ویژگی در گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی نیز عرضه می‌شود.

2022 09 10 15 56 55  - گوگل به زودی اشتراک فایل بین دستگاه های کاربر را سهولت می بخشد

علاوه بر این تغییرات بروز رسانی هایی در ویجت های گوگل مثل Drive و Keep، قابلیت جدید ترکیب ایموجی های در کیبورد مخصوص گوگل به زودی عرضه خواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *