• 3 اردیبهشت 1403
AMD در حال کار بر روی تکنولوژی کاهش نویز پس زمینه است
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به نظر می رسد  AMD به طور تصادفی رقیب آینده خود را برای فناوری RTX Voice انویدیا را فاش کرده است. روز گذشته تریلری به نام AMD Noise Suppression در شبکه یوتیوب این کمپانی منتشر شد و سپس به سرعت به حالت خصوصی در آمد.

فناوری Nvidia RTX Voice (که خوشبختانه روی پردازنده های گرافیکی GTX انویدیا نیز کار می‌کند) از قابلیت‌های هوش مصنوعی پردازنده‌های گرافیکی  برای تنظیم نویز پس‌زمینه استفاده می‌کند.این تکنولوژی به طرز عجیبی نیز خوب کار می کند.

زمانی که  وبسایت PCGamer در سال 2020 اقدام به آزمایش این تکنولوژی کرد، به نظر میرسید که حتی اگر یک جاروبرقی روشن در چند سانتی متری میکروفون خود نگه داشته باشید، امکان گفتگو با شخص در طرف دیگر وجود دارد.

GHXDv3Jy32ruQFJu - AMD در حال کار بر روی تکنولوژی کاهش نویز پس زمینه است

همانطور که انتظار میرود ویدیوی اصلی AMD به سرعت ناپدید شد، اما یک ویدیوی تیزر کوتاه از این ویدئو به لطف کاربران فعال Reddit هنوز در دسترس است.

در این ویدئو، AMD وعده بهبود هوشمند صوتی با استفاده از الگوریتم یادگیری عمیق در حالت Real Time را داده است.

به نظر میرسد که تکنولوژی AMD Noise Suppression در بخش Audio and Video  در کنترل پنل AMD Adernaline فعال خواهد شد و پس از نصب یک دستگاه صوتی مجازی جدید میتوان از آن در برنامه های خود استفاده کرد.

این قابلیت احتمالاً از نظر عملکردی مشابه میکروفون و بلندگوهای مجازی هستند که RTX Voice به رایانه شخصی اضافه می‌کند و می‌توان از آنها در برنامه‌ها برای فعال کردن عملکرد حذف نویز سیستم استفاده کرد.

با توجه به اینکه ویدیوی بازاریابی AMD برای این فناوری آماده عرضه است، احتمالاً زمان زیادی تا عرضه واقعی آن باقی نمانده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *