• 25 فروردین 1403
1619456420 xiaomi working on smartphone with 200 megapixel camera sensor  report   technolo - شیائومی در حال کار بر روی تلفن های هوشمند با سنسور دوربین 200 مگاپیکسل
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شیائومی در حال کار بر روی یک تلفن هوشمند کار می کند که طبق یک گزارش جدید با یک سنسور 200 مگاپیکسلی عرضه خواهد شد. این خبر چند روز پس از آن منتشر شد که این غول فناوری چینی، Xiaomi Mi 11X Pro را با سنسور اصلی 108 مگاپیکسلی HM2 در هند عرضه کرده است. گزارش های مربوط به سنسور 200 مگاپیکسلی مدتی است که در اینترنت دست به دست می شوند. همچنین گفته می شود سامسونگ روی یک سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL برای دوربین های گوشی های هوشمند کار می کند.
وب سایت گفتگوی دیجیتال Tipster وجود یک سنسور 200 مگاپیکسلی را از طریق یک توییت و همچنین یک پست در Weibo (از طریق ITHome) تأیید کرده است. در پست خبرنامه صریحاً ذکر نشده است که شیائومی در حال کار بر روی یک تلفن هوشمند با دوربین 200 مگاپیکسلی است اما گزارش ITHome این کار را انجام داده. همچنین به یک پست قدیمی Weibo از tipster Ice Universe استناد شده است که ادعا می کند این حسگر ISOCELL خاص توسط سامسونگ در حال تولید بوده و دارای پیکسل 0.64 میکرون است.
این اولین بار نیست که نام سامسونگ به عنوان سازنده سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی مطرح می شود. جدای از توییت Ice Universe، خبرچین WHYLAB همچنین ادعا کرده بود که سامسونگ روی این سنسور کار می کند. WHYLAB ادعا کرد سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ دارای ابعاد 1 / 1.37 اینچ و پیکسل های 1.28 میکرونی است. انتظار می رود که از فناوری binning 4 در 1 و همچنین 16 در 1 پیکسل برای کاهش نویز برای تصاویر بهبودیافته پشتیبانی می کند. همچنین این سنسور برای ضبط فیلم های 16K کاربرد خواهد داشت.
در آن زمان WHYLAB گفت که این سنسور ممکن است برای اولین بار در گوشی ZTE Axon 30 Pro 5G استفاده شود، با این حال، این تلفن هوشمند با یک سنسور 64 مگاپیکسلی توسط سامسونگ راه اندازی شد. مارک پیترز از LetsGoDigital در توییتی ادعا کرده بود که سامسونگ Galaxy S22 دارای سنسور 200 مگاپیکسلی خواهد بود. وی همچنین ارائه خدمات سه بعدی محصول را با همکاری Technizo Concept و بولد کردن دوربین 200 مگاپیکسلی Olympus به اشتراک گذاشت. اکنون اطلاعات مشخصی در این زمینه وجود ندارد و باید بیشتر منتظر بمانیم تا حقیقت ماجرا روشن شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *