قابلیت های جدیدی برای ویندوز 11 در راه است
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویندوز 11 به زودی به سه قابلیت جدید مجهز خواهد شد که برخی از آنها مدتهاست توسط بسیاری از کاربران درخواست می شود.

ما در دنیایی پیچیده که بر پایه داده ساخته شده است زندگی میکنیم، اما برخی ابزاری که استفاده می کنیم مربوط به دهه 80 میلادی می شود. یکی از این ابزار ها فایل منیجر یا مدیریت پوشه های ویندوز می باشد. این ابزار تا به حال از فلسفه “یک صفحه برای هر پوشه” پیروی می کرده است یعنی برای باز کردن چند فولدر مختلف نیاز با باز کردن صفحات متعدد است.با اینکه میتوان این صفحات را در کنار هم چید و تا حدی مدیریت کرد، ولی به سرعت صفحه را شلوغ می کند.

file explorer finally gets tabs 1649209062 - قابلیت های جدیدی برای ویندوز 11 در راه است

طی سال های طولانی توسعه دهندگان شخص ثالث فایل منیجر ها اقدام به عرضه منیجر های متعددی کرده اند که همانند مرورگر ها از برگه یا Tab استفاده می کنند. حال بعد از مدت های طولانی و درخواست های متعدد مایکروسافت اعلام کرد که این قابلیت به صورت رسمی به ویندوز 11 اضافه خواهد شد. بدون شک این قابلیت کارایی ویندوز، مرور و مدیریت پوشه ها در حین کار را راحت تر خواهد کرد.

start menu adds folders for sorting apps 1649209062 - قابلیت های جدیدی برای ویندوز 11 در راه است

یکی دیگر از ایرادات بزرگ ویندوز 11 تغییرات منوی Start این ویندوز نسبت به ویندوز 10 بود. به نظر میرسید که طراحان این منو به جای ارائه امکان مرتب سازی و مدیریت برنامه ها و اپلیکیشن ها در این منو، استفاده از منوی سرچ را برای کاربر ترجیح داده اند. در این حالت کاربر امکان ساخت لیست، پوشه و مرتب سازی نرم افزار ها به صورت ردیفی و لیستی ندارد.

معرفی میانبر های صفحه کلید پرکاربرد ویندوز 11 برای افزایش بهره وری
> > >

مایکروسافت برای حل این مشکل نیز قابلیت دسته بندی را به ویندوز 11 اضافه خواهد کرد. با استفاده از این قابلیت میتوانید نرم افزار ها و شورت کات ها را به صورت پوشه بندی در آورده و مدیریت آن را سهولت بخشید. هرچند این قابلیت شاید تمام محدودیت های این منو را از بین نبرد و برخی همچنان با آن مشکل داشته باشند، اما بدون شک قدمی در مسیر درست است.

universal live captions 1649209083 - قابلیت های جدیدی برای ویندوز 11 در راه است

در نهایت قابلیت جذابی که مایکروسافت معرفی کرده است،در جهت افزایش قابلیت دسترسی ویندوز برای کاربران است، به خصوص افرادی که مشکل شنوایی دارند. این قابلیت که  Live Captions نام دارد، تمامی صداهایی که از ویندوز پخش می شود، بدون توجه به منبع صدا، ان را به صورت کپشن بر روی صفحه نمایش می دهد.

خوشبختانه مایکروسافت در ارائه قابلیت های مفید و گوش فرا دادن به درخواست کاربران بسیار مثبت عمل کرده است و تغییرات خوبی در ویندوز 11 داده است و به نظر میرسد این بهینه سازی ها تا مدت ها ادامه داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *