ویندوز 11 در صورت استفاده از سخت افزار پشتیبانی نشده از واترمارک استفاده می کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مایکروسافت از این پس نه تنها در صورت استفاده از نسخه های فعال نشده ویندوز از واترمارک استفاده می کند، در صورتی که ویندوز 11 بر روی سخت افزار های پشتیبانی نشده و با راه کار های غیر رسمی نصب شده باشد، در صفحه دسکتاپ کاربر از وارترمارک استفاده می کند.

این موضوع که توسط وبسایت Verge مشاهده شد، ویندوز 11 از نسخه بیلد 22000.588 اقدام به فعال کردن واترمارک در دسکتاپ خواهد کرد. اگر از روش های غیر رسمی و پشتیبانی نشده برای دور زدن محدودیت های سخت افزاری ویندوز 11 استفاده کنید، یک واترمارک “system requirements not met” در گوشه صفحه مشاهده خواهید کرد، اما به نظر نمیرسد که هیچ یکی از قابلیت های ویندوز با محدودیت روبرو باشد.

مایکروسافت اولین بار از این واترمارک ها در نسخه عرضه شده ویندوز 11 در ماه فوریه استفاده کرد و مشاهده مجدد آن در نسخه های جدید تر حاکی از آن است که این کمپانی این اخطار را به نسخه نهایی نیز اضافه خواهد کرد.

watermark windows11 - ویندوز 11 در صورت استفاده از سخت افزار پشتیبانی نشده از واترمارک استفاده می کند

ویندوز 11 به صورت رسمی نیاز به نسل هشتم پردازنده های اینتل و یا پردازنده های Zen+ و Zen 2 شرکت AMD دارد. بسیاری افراد بر این باور هستند که این سیستم مورد نیاز اختیاری است و با برخی دستکاری های مجاز در پردازنده می توان این سیستم عامل را بدون پیغام خطا نصب کرد. مایکروسافت اخطار داد که ممکن است، بروز رسانی جدید برای این سیستم ها عرضه نشود، اما سیستم عامل همچنان قابل استفاده خواهد بود.

درواقع میتوان گفت این واترمارک فقط به صورت نمایشی است، و یادآور این موضوع است که مایکروسافت سیستم عامل و سیستم کاربر را پشتیبانی نخواهد کرد. اگر کاربر با دستکاری کردن ویندوز مشکلی نداشته باشد، بدون شک حذف این واترمارک نیز دشوار نخواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *