1628873427 windows 11 sniping tool 1280x720 1 - بروز رسانی های اپلیکیشن های ویندوز 11 به تغییرات بصری و امکانات جدید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویندوز 11 فقط شامل تغییرات ظاهری نخواهد شد، و بروز رسانی های جالبی نیز در کنار این تغییرات رابطه کاربری خواهیم دید، بخصوص در زمینه نرم افزار ها و اپلیکیشن های پایه ویندوز. مایکروسافت سعی داشته تا برخی از کاستی های این اپلیکیشن ها را برطرف کند. به تازگی یکی از برخی بروز رسانی های نرم افزاری راه به برنامه ویندوز Insiders یافته است و میتوانیم نگاهی به آن ها داشته باشیم.

گرفتن اسکرین شات در فضای ویندوز همیشه دارای چالش های عجیبی بوده است. با اینکه دسترسی به دکمه پرکاربرد Print Screen داریم، اما در بسیاری موارد مجبور به استفاده از نرم افزارهای شخص ثالث برای این منظور بوده ایم. مدتی قبل مایکروسافت اپلیکیشنی به نام Snip & Sketch را به منظور ابزار مناسب برای اسکرین شات معرفی کرد، اما به نظر می رسد که این ابزار نیزموفقیت چشم گیری نداشته، چرا که این کمپانی برای ویندوز 11 ابزار جدیدتری را معرفی کرده است.

1628873507 windows 11 focus sessions 1280x720 1 - بروز رسانی های اپلیکیشن های ویندوز 11 به تغییرات بصری و امکانات جدید

این اپلیکیشن اسکرین شات جدید، به نظر میرسد که ترکیبی از قابلیت های برتر دو ابزار قبلی باشد. البته در نگاه اول شباهت هایی بیشتری به ابزار Snip & Sketch دارد تا ابزار Sniping سابق، ولی در عمل بهینه سازی شده است و قابلیت های بهتری را ارائه می دهد.

درکنار این ابزار، ماشین حساب و ایمیل و تقویم ویندوز نیز دستخوش تغییراتی شده است. در بخش ظاهری این ابزار ها بروز رسانی شده تا با فضای ویندوز 11 همخوانی داشته باشد. متاسفانه در حال حاضر مایکروسافت صحبت خاصی درباره قابلیت های جدید این اپلیکیشن ها نکرده است، که با نزدیک بودن عرضه ویندوز 11 کمی عجیب است.

عرضه بازی های Starfield و Redfall به نیمه اول سال 2032 موکول شد
> > >

1628873516 windows 11 calculator - بروز رسانی های اپلیکیشن های ویندوز 11 به تغییرات بصری و امکانات جدید

در این بین ساعت اصلی ویندوز نیز قابلیت جالبی دریافت خواهد کرد، این ساعت دارای یک سری امکانات جدید به نام Focus Sessions است که بر برنامه های روزانه تنظیم شده کاربر فعالیت می کند و به کاربر یادآوری می کند که چه کارهایی در چه ساعاتی باید انجام شود، در نگاه اول این قابلیت چیز جدیدی نیست اما Focus Sessions به کاربر این امکان را می دهد تا برنامه خود را با وبسایت موسیقی Spotify تطبیق دهد و Spotify نیز به نسبت وظایف ثبت شده در لیست Focus Sessions موسیقی مناسب پخش کند. این قابلیت ممکن است در آینده نزدیک بسیار دقیق تر و پیچیده تر نیز کار کند، چرا که مدتی قبل خبری درباره پتنت جدید Spotify منتشر شد، که بیان میکرد این کمپانی در صدد راه اندازی الگوریتم هایی است که بر اساس احاساسات و موقعیت کاربر لیستی از موسیقی را به وی پیشنهاد دهد. پتانسیل ترکیب این قابلیت با Focus Sessions میتواند بسیار جذاب باشد.

در کل این قابلیت ها و بروز رسانی ها فقط بخشی از آنچه که ویندوز 11 میتواند ارائه دهد خواهد بود و باید منتظر اخبار دیگر طی روز های آینده باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *