• 3 اردیبهشت 1403
بروزرسانی 22H2 ویندوز 11 در تاریخ 29 شهریور عرضه خواهد شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مایکروسافت در نظر دارد به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 11، نسخه 22H2 را در 20 سپتامبر ( 29 شهریور) منتشر کند.

به گزارش وبسایت The Verge،  مایکروسافت ویندوز 11 نسخه 22H2 را از طریق Windows Update در 20 سپتامبر یک هفته پس پچ اصلاحات روز سه‌شنبه این شرکت، عرضه خواهد کرد.

Windows Central اولین بار تاریخ انتشار 22H2 را در اوایل روز گذشته گزارش داد.

مایکروسافت ماه‌هاست که  بروز رسانی 22H2 را در آزمایش قرار داده است و شامل تعدادی پیشرفت‌های جدید مانند قابلیت ایجاد پوشه‌های برنامه در منوی استارت، قابلیت drag and drop روی نوار وظیفه، و جستچر ها  و انیمیشن‌های لمسی جدید می‌شود.

Start Folders - بروزرسانی 22H2 ویندوز 11 در تاریخ 29 شهریور عرضه خواهد شد

مایکروسافت همچنین یک ویژگی جدید قابلیت دسترسی Live Captions را با 22H2 اضافه می‌کند که برای افراد ناشنوا، کم شنوا یا هرکسی که می‌خواهد صوت های در حال پخش از ویندوز را به صورت زیرنویس ببیند، ایده‌آل است.

به طور مشابه، ابزار دسترسی صوتی جدید که به افراد اجازه می دهد رایانه های شخصی خود را با استفاده از دستورات صوتی کنترل کنند، بخشی از 22H2 است.

همچنین در  بروز رسانی 22H2 پنچره Task Manager بهبود هایی پیدا کرده است. مثل یک حالت تاریک (Dark Mode) جدید و طراحی بسیار بهتر که شامل یک نوار فرمان جدید و یک حالت افزایش بازده (efficiency  Mode) برای محدود کردن برنامه ها از مصرف منابع میشود.

قابلیت Snap Layouts نیز در 22H2 بسیار بهبود می‌یابد. در این بروز رسانی کشیدن و رها کردن اپلیکیشن ها  برای آشکار کردن همه طرح‌بندی‌هایی که می‌توانید برای مرتب کردن استفاده کنید، راحت تر خواهد شد.

امکان استفاده برنامه های اندروید بر روی ویندوز 10 به زودی میسر میشود
> > >

مایکروسافت همچنین در حال کار بر روی برگه‌های File Explorer است که  در بروز رسانی دیگری دیرتر از 20 سپتامبر ارائه خواهند شد.

Windows Central گزارش می دهد که به روز رسانی دیگری برای 22H2 در اواخر امسال برنامه ریزی شده است که شامل برگه های File Explorer و یک ویژگی جدید به نام Suggested Actions می شود.

LiveCaptions WIPBlog 1x - بروزرسانی 22H2 ویندوز 11 در تاریخ 29 شهریور عرضه خواهد شد

اگر می خواهید کمی زودتر به ویندوز 11 نسخه 22H2 دسترسی پیدا کنید، این امکان برای آزمایش کنندگان وجود دارد که همین حالا به روز رسانی نهایی را نصب کنند.

همچنین مایکروسافت قصد دارد در پاییز امسال 10 سالگی برند Surface را با محصولات جدیدی جشن بگیرد. این دستگاه‌های سرفیس احتمالاً  همراه با نسخه جدید 22H2 ویندوز 11 عرضه خواهند شد.

مایکروسافت هنوز به طور رسمی تاریخ انتشار ویندوز 11 نسخه 22H2 را اعلام نکرده است یا هیچ اشاره ای به رویداد احتمالی Surface نداشته است.

task manager1 - بروزرسانی 22H2 ویندوز 11 در تاریخ 29 شهریور عرضه خواهد شد

مایکروسافت با کنفرانس Ignite خود که بین روز های  12 تا 14 اکتبر (20 تا 22 مهر ماه) در سیاتل برگزار می شود پس از مدت طولانی که به صورت دیجیتالی حضور داشت، به صورت حضوری به رویدادهای فنی بازخواهد گشت.

مایکروسافت طی ماه های اخیر در بروز رسانی های متعدد برای ویندوز 11 بسیار فعال بوده و این اقدامات همچنان ادامه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *