acastro 210119 1777 whatsapp 0003.0 1200x720 - واتس اپ از امروز نیازمند اشتراک گذاری اطلاعات کاربر با فیس بوک است
زمان مطالعه: 2 دقیقه

از امروز اگر کاربران واتس اپ با اشتراک گذاری اطلاعات شخصیشان با فیس بوک موافقت نکنند، دیگر قابلیت کار با این نرم افزار را نخواهند داشت.

این خبر برای بسیاری جای تعجب ندارد. هرچه باشد، مطلب درباره فیس بوک است. ولی با این حال این خبر باعث ناامیدی بیشتر نسبت به این غول شبکه های اجتماعی می شود.
ما در دنیایی زندگی میکنیم که کاربران هر روز درباره امنیت اطلاعات شخصی خود حساس تر میشوند، و این بازی مونوپولی و موشکافانه فیس بوک در حوزه امنیت اطلاعات شخصی کمی خسته کننده شده است.

بسیاری از منتقدین و کاربران این سیاست را احمقانه نیز خوانده اند، زیرا عملا فیس بوک کاربرانی را که با این شرایط موافقت نمیکنند از واتس اپ بیرون میاندازد.

مطلبی که نامید کننده دیگر در مورد این موضوع، شعار قدیمی واتس اپ درمورد احترام و اهمیت به فضای خصوصی کاربران و اطلاعات شخصی آنها بود، که همیشه بر روی این مطلب تاکید داشت.
وقتی این شبکه اجتماعی توسط فیس بوک خریداری شد، ابتدا تلاش کرد تظاهر کند که موضوع به قوت خود باقیست، و کاربران اطمینان میداد که چیزی در سیاست های حریم خصوصی کاربران تغییر نخواهد کرد. ولی این تصویر امروز توسط سیاست های جدید فیس بوک برای واتس اپ به طور کلی شکسته شد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، از امروز کاربران با پیغام تغییر سیاست های حریم خصوصی روبرو میشوند که اعلام میکند کاربران باید با تحویل اطلاعات شخصی با فیس بوک موافقت کنند. البته کاربران می توانند این توافق را به تاخیر بیاندازند ولی از تاریخ 8 فوریه 2021 این موضوع کاملا اجباری شده و کاربران یا باید با این موضوع موافقت کرده و یا به طور کل دسترسی خود به این پلتفرم اجتماعی را ازدست بدهند.

برنامه دسکتاپ WhatsApp اکنون از تماس های ویدیویی و صوتی پشتیبانی می کند
> > >

این قدم بزرگی دیگری برای فیس بوک در یکپارچه کردن سرویس ها و خدمات تبلیغاتی و اجتماعی است، با اینکه قبل اعلام کرده بود که این یکپارچگی برای واتس اپ اجباری نخواهد بود و از یکدیگر جدا خواهند ماند. چندی قبل نیز برنامه Messenger و چت اینستاگرام نیز به صورت “اختیاری” یکپارچه شدند، که میتوان گفت احتمالا این اختیار مدت زیادی دوام نمیاورد و به زودی به اجبار تبدیل می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *