• 3 اردیبهشت 1403
قفل کردن چت واتساپ
زمان مطالعه: 2 دقیقه

واتساپ اکنون در حال ارائه به روز رسانی جدیدی برای برنامه اندروید خود از طریق نسخه بتا است و یکی از ویژگی هایی را که بسیاری از مردم به دنبال آن بوده اند را به ارمغان خواهد آورد. این ویژگی جدید  از گرفتن اسکرین شات از تصاویر و ویدئو های View Once (رسانه های خود تخریب) که پس از مشاهده شخص بعد از یک بار به طور خودکار پاک می شد، در پلتفرم جلوگیری می کند و در نهایت این ویژگی را پس از یک سال از معرفی آن مفید می کند.

بر اساس گزارش WABetaInfo، این تغییرات اکنون برای نسخه 2.22.22.3 واتساپ برای اندروید نسخه بتا ارائه می شود و همانطور که انتظار می رفت، این ویژگی تنها برای چند آزمایش کننده در دسترس است. این ویژگی هم گرفتن اسکرین شات از تصاویر View Once و ضبط صفحه نمایش ویدیوهای View Once را مسدود می کند.

همانطور که در تصویر پیوست می بینید، هر زمان که تلاشی برای گرفتن اسکرین شات کنید، پیام رسان پیغام جدیدی را نشان می دهد کمی گوید:” Can't take screenshots due to security policy” که به معنی”به دلیل سیاست امنیتی نمی توان اسکرین شات گرفت.” است.

FeKpCRzWAAkNn2G 1 scaled - واتساپ به زودی قابلیت گرفتن اسکرین شات از رسانه های View Once را مسدود می کند

WABetaInfo همچنین اعلام کرد، که حتی اگر فردی موفق شود اقدامات امنیتی را دور بزند و موفق به گرفتن اسکرین شات یا ضبط ویدیو شود، تصویر یا ویدیو سیاه ثبت خواهد شد. متأسفانه، این ویژگی همچنان به فرستنده اقدام به ضبط صفحه را هشدار نمی دهد، و همچنین مانع از گرفتن عکس یا فیلم از رسانه های این چنینی با استفاده از دستگاهی دیگر توسط گیرندگان نمی شود. بنابراین، بهتر است از این ویژگی با احتیاط استفاده کنید.

Honor از سه مدل جدید گوشی Magic 3 رونمایی کرد
> > >

همانطور که ذکر شد، این تغییر در حال حاضر تنها برای برخی کاربران در واتساپ برای اندروید در کانال بتا در دسترس است و تاریخ مشخصی برای عرضه آن نداریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *